Stojí za přečtení
Praxe je o tisíc světelných let jinde, než co učí teorie
Studovat vysokou školu neznamená jen přípravu na budoucí povolání. O tom, že ve dvaceti šesti letech všechno nekončí a že studium vysoké školy se hodí i pro lepší uplatnění v profesi, kterou děláte, se dočtete v rozhovoru s paní Miloslavou Albrechtovou (49).
číst víceRozhovor s absolventem MatFyzu: Chceš vytrvat, anebo ne?
Zajímá vás matematika a fyzika, ale nejste si jisti budoucím uplatněním? Přemýšlíte, zda zvládnete studium MatFyzu? Máte hlavu plnou otázek? Některé z nich vám snad pomůže zodpovědět v našem rozhovoru RNDr. Miroslav Beláň, Ph.D. (34), absolvent matematicko-fyzikální fakulty na Karlově Univerzitě v Praze.
číst vícePrázdniny „pár minut před uzávěrkou“
O absolventech vysokých škol koluje, že jsou to výborní teoretici, ale nemají žádnou praxi. Zatočit s touto fámou a zabránit tomu, aby dál v redakcích koukali na někoho, kdo má v životopise „absolvent žurnalistiky“ s hrůzou v očích, se snaží na katedře žurnalistiky v Brně. Ti, kteří si jako svou budoucí specializaci zvolí praktickou žurnalistiku, musí projít povinnou tříměsíční praxí ve vybraném médiu. Více v rozhovoru se studentkou FSS Zuzanou N., která tuto praxi zažila mezi prvními.
číst víceAbsolvent informatiky si může práci vybírat
Informatika patří v současnosti k oborům považovaným za nepraktičtější, co se úspěšné budoucnosti týče. Je-li tomu skutečně tak, jak náročné je studium a na co je dobré se připravit, nám prozradí Mgr. Robert Vystrčil (26), úspěšný absolvent FI na Masarykově univerzitě v Brně.
číst víceI na malém prostoru se mohou dít velké věci
Dokazují to ostatně i dvě akce, které se v uplynulých dnech odehrály v Praze v rámci Majálesu 2008…
číst víceRozhovor se studentem radiologické fyziky
Honza Vilímovský (25 let) studuje šestým rokem magisterský obor Radiologická fyzika na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské na ČVUT. V našem rozhovoru Honza stručně přiblížil, oč se jedná. Povídali jsme si také o tom, jak vnímá pohled ostatních na studenty jaderné fyziky a co mu vysokoškolské studium dává.
číst víceStíhám školu i koníčky, říká studentka Managementu v kultuře
Filozofická fakulta FF MU v Brně loni poprvé otevřela nový obor Management v kultuře. Jeho studentka Radka Pšeničková nám pověděla o jeho fungování, počátečních problémech, ale i o tom, že se při škole stíhá věnovat ještě spoustě jiných věcí.
číst víceRozhovor s ministrem školství
Zajímá vás, co si myslí o státních maturitách ministr školství Ondřej Liška? Co říká o školném a v čem spatřuje největší problémy českého vzdělávacího systému? Svoje vize přiblížil v následujícím rozhovoru.
číst víceNa rozpaky není kdy, hudba plyne v čase, myslí si mladý sbormistr
Sbormistrovství je jedním z oborů, o jejichž existenci ví zřejmě každý, ale jen málokdo by jej skutečně hledal ve studijních programech vysokých škol. Co musí znát budoucí sbormistr a jaké nástrahy jeho povolání skrývá, prozradil v rozhovoru Kamil Trávníček. Mladý muž, který v Krnově založil světově úspěšný dívčí pěvecký sbor Ars voce.
číst víceSedím skoro pořád v kanceláři, říká absolvent Ochrany a tvorby krajiny
Ochrana a tvorba krajiny (OTK) na Ostravské univerzitě je jeden z mnoha ekologicky zaměřených oborů, které se na českých školách dají studovat. Zeptal jsem se Zdeňka F. z Opavy, který OTK vystudoval a již několik let pracuje v oboru, na jeho zkušenosti se studiem i následným uplatněním.
číst více