Téma:all
Práce v zahraničí – jakou zemi zvolit? Část II.
V prvním díle speciálu o práci v zahraničí a nezbytnostech, na které je třeba myslet před odjezdem, jsme se zaměřili na země „zaoceánské“. Tentokrát se pokusíme přinést informace těm, kteří za zkušenostmi a penězi hodlají vyjet sice za hranice, ale rádi by zůstali v Evropě.
číst víceISIC – klíč ke studentskému životu
Studentský život je radostný, ale často také poměrně finančně náročný. Průkaz ISIC však může některé starosti vám i vaší peněžence ušetřit. Jak jej pořídit a jaké slevy a výhody přináší?
číst víceJak na maturitní otázky
A je to tady. Poslední rok na střední škole a učitelé už vám takřka od prvního zářijového dne vyhrožují, že jestli se nezačnete připravovat už teď, maturitu neuděláte. Vám se to samozřejmě zdá směšné, ale i když z toho jasně čiší snaha učitelů donutit vás k větší aktivitě, tak úplně scestná rada to zase není…
číst víceJsem student. Olomócký student
Olomouc je bezesporu jedno z nejkrásnějších českých měst a všem, kdo zde stráví svá nastávající studijní léta, také jistě přichystá nejeden kulturní zážitek. Patříte-li mezi ně, pak vás ale určitě zajímá i spousta dalších a možná praktičtějších informací, než jen tip na volnou neděli…
číst víceRozhovor s rektorem VUT nejen o školném
„Souhlasím se školným, které nebude diskriminační pro sociálně slabší studenty. Kdyby však politici věnovali tolik pozornosti problematice financování univerzit a kvalitě univerzit tak, jako dnes se věnují problematice školného, myslím, že by to bylo daleko užitečnější,“ uvedl v rozhovoru pro Finance.cz Karel Rais, rektor VUT v Brně.
číst víceMluvíte francouzsky? Zhodnoťte to!
Určitě jste si taky někdy zanadávali na hromady domácích úkolů a neustálé testy, které vám na střední ztěžovaly jinak celkem příjemný studentský život. Například cizí řeč se ale bez neustálého drilu nenaučíte. Útěchou ať je aspoň to, že se vám tahle dřina jednou může pěkně vyplatit, neboť jazyky dnes můžete využít v nepřeberné škále oborů. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)
číst víceMějte náskok před ostatními – studujte nultý ročník!
Jistě jste již někdy slyšeli o možnosti studia tzv. nultého ročníku. V současné chvíli však toto téma asi nejvíc zajímá ty, na které se při přijímačkách na vysokou neusmálo štěstí a nyní přemýšlejí, jak vyplní roční pauzu. Příprava na úspěšné zvládnutí těch příštích přijímaček se tak zdá být dobrým řešením. Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)
číst víceÚstní pohovor: co na sebe? Psychologie barev
Říká se, že první pohled je vůbec nejdůležitější. Ponechme stranou, kolik je na tom pravdy. Věnovat čas výběru oblečení na tento významný den má jistě smysl. Zda zvolit sukni nebo kalhoty, to už jste se u nás mohli dočíst. Nyní se zaměříme na poněkud tajemnou oblast lidské psychiky a jak je možné ji ovlivnit barvami, které zvolíte. Pozn. Článek byl 16. 5. 2013 aktualizován. (kav)
číst víceDánsko: Polemizovat či nesouhlasit? Téměř povinnost!
Jak už jsme vám v několika našich článcích ukázali, studium v zahraničí dávno není určeno jen hrstce vybraných s nejlepšími známkami či nejtěžší kapsou. Najdete-li v sobě aspoň kousek odvahy a motivace, můžete se i vy celkem snadno dostat do nejrůznějších částí světa…
číst víceÚstní pohovor: Angličtina se zaměřením na tlumočení a překlad
Prošla jazykovými testy. Samou radostí by vyskočila deset metrů do vzduchu. Ale ještě není vše jisté. Čeká vás druhá, neméně náročná část. Pohovor. Toho se účastní asi padesát vybraných uchazečů. Postoupí však pouze dvanáct. Co při ústní části přijímaček očekávat, a jak se na ně připravit, se dozvíte v následujícím článku.
číst více