Téma:all

Praxe je o tisíc světelných let jinde, než co učí teorie

Studovat vysokou školu neznamená jen přípravu na budoucí povolání. O tom, že ve dvaceti šesti letech všechno nekončí a že studium vysoké školy se hodí i pro lepší uplatnění v profesi, kterou děláte, se dočtete v rozhovoru s paní Miloslavou Albrechtovou (49).

číst více

Práce v zahraničí – jakou zemi zvolit? Část I.

Nevyšla vám VŠ, hledáte nové zkušenosti, přátele a zážitky, nebo jen potřebujete vydělat? Ať už je váš důvod jakýkoliv, než se rozhodnete sbalit kufry, snažte si zjistit co nejvíce informací o zemi, do které se chystáte. První část našeho článku vás upozorní na základní podmínky pro práci ve velkých mimoevropských zemích.

číst více

Jsem student. Opavský student

Vkročte do prvního ročníku pevným krokem a s lehkým úsměvem na tváři. V následujícím článku vám poradíme, jak na to.

číst více

Ústní pohovor: Jak na trému

Tzv. tréma bývá často jednou z nejzákeřnějších překážek na cestě k úspěšnému zvládnutí zkoušky či pohovoru – a to hlavně proto, že se člověk ve stresu chová jinak než za běžných okolností a toto své chování dokáže jen stěží předem odhadnout. V následujícím článku se vám pokusíme poradit, jak s trémou co nejúspěšněji zatočit. Pozn. Článek byl 16. 5. 2013 aktualizován. (kav)

číst více

„Nepřijat/a“

Tak a je to tady. Vložili jste všechny své síly do příprav na přijímací zkoušky, v hlavě už jste osnovali, jak strávíte další léta báječného studentského života, těšili jste se na nové přátele… a pak vám přišlo strohé „nepřijat/a“. Následující článek vám ovšem potvrdí, že to ještě není žádná tragedie – možností, co dál, je stále dost.

Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)

číst více

Ústní pohovor: jazykové obory

Druhé kolo přijímacích zkoušek na většinu oborů, na kterých se vyučuje nějaký světový jazyk, znamená ústní pohovor v jazyce, který chcete studovat. Jak se na ústní zkoušku připravit a co na ní očekávat?

číst více

Prázdniny „pár minut před uzávěrkou“

O absolventech vysokých škol koluje, že jsou to výborní teoretici, ale nemají žádnou praxi. Zatočit s touto fámou a zabránit tomu, aby dál v redakcích koukali na někoho, kdo má v životopise „absolvent žurnalistiky“ s hrůzou v očích, se snaží na katedře žurnalistiky v Brně. Ti, kteří si jako svou budoucí specializaci zvolí praktickou žurnalistiku, musí projít povinnou tříměsíční praxí ve vybraném médiu. Více v rozhovoru se studentkou FSS Zuzanou N., která tuto praxi zažila mezi prvními.

číst více

Jsem student. Hradecký student

Čeká vás po prázdninách první akademický rok v Hradci Králové? Připravili jsme pro vás přehled základních informací, které se vám před zahájením studia v tomto univerzitním městě budou hodit.

číst více

Jsem student. Budějovický student.

Vykoukla na vás z obálky s rozhodnutím o přijetí hlavička Jihočeské univerzity? Pak budete jistě zvědavi, jak studentský život v Českých Budějovicích vypadá. Vyzpovídala jsem Jirku, který tu studuje už dva roky, a zjistila jsem od něj zajímavé tipy.

číst více

Jsem student. Plzeňský student.

Možná jste se dozvěděli, že vaším hostitelským městem bude na dalších pár let právě Plzeň. A jistě máte teď spoustu otázek, které vám nedávají spát. Jak se v začátcích vypořádat se systémem studia, městskou dopravou, ubytováním, kde se najíst, jak si přivydělat a kde to nakonec všechno zapít, to vám nastíní následující článek!

číst více