Studium v zahraničí

Gumový čas a školní chrámy aneb jak se studuje v Indonésii?

Kdo chce, ten může. Student brněnské religionistiky Jan Polívka (23) strávil půl roku na druhé straně zeměkoule. Jak vypadá studium náboženských tanců na Bali?

číst více

ERASMUS V ŘECKU: Musela jsem se stát flegmatikem

Mohlo by se zdát, že studijní pobyty v zahraničí jsou jen pokladnicí báječných dobrodružství, nových skvělých přátel, cestování, večírků a nekonečné zábavy. Že to nemusí být vždy tak jednoduché, a jaké překážky mohou studenta na Erasmu potkat, si můžete přečíst v tomto příspěvku.

číst více

AIESEC – Rozvíjet svůj potenciál a cestovat

V mnohých z vás dřímá víc, než máte možnost při studiu ukázat – pouhá teorie nemusí vašim schopnostem poskytovat dostatečný prostor k seberealizaci. Navíc získávat cenné zkušenosti je o to zajímavější, když se přitom můžete podívat do zahraničí. Lidé z AISEC tohle dobře ví, a proto nabízejí mladým lidem možnost rozvinout vlastní potenciál doma i mezinárodně.

číst více

Ivy league aneb proč ne?

Poštěstilo se mi pobývat na jedné z nejstarších, vcelku prestižních amerických univerzit. Ačkoliv zmínky o americkém vzoru pro naše školství ve mně stále vzbuzují silné pochyby, určité poměrně jednoduché, nicméně čarokrásné věci, které je možné zde vidět, by snad mohly inspirovat i našince k napodobení.

číst více

Na Erasmus do Turecka? Doporučuji!

.. říká ve své reportáži Jitka Smejkalová ze Stavební fakulty VUT, která na turecké vysoké škole strávila se svým přítelem loňský rok.

číst více

Se španělštinou pro certifikát

Španělsky dnes mluví přes 400 milionů lidi, což je 6,2 % lidstva. Obliba španělštiny stále stoupá a tento temperamentní jazyk se objevuje ve stále více životopisech i požadavcích na budoucí zaměstnance. Dokážete-li říct o něco více než „buenos dias“ a rozumíte telenovelám v originále, nebojte se doložit své znalosti certifikátem.

číst více

Moje studium v Německu? Virtuální studio i kluby

Minulý semestr jsem strávila díky programu Erasmus na německé univerzitě. V čem se liší studium v Česku a Německu? Jak se baví studenti ve volném čase? Co mě překvapilo?

číst více

Práce v zahraničí – jakou zemi zvolit? Část II.

V prvním díle speciálu o práci v zahraničí a nezbytnostech, na které je třeba myslet před odjezdem, jsme se zaměřili na země „zaoceánské“. Tentokrát se pokusíme přinést informace těm, kteří za zkušenostmi a penězi hodlají vyjet sice za hranice, ale rádi by zůstali v Evropě.

číst více

Mluvíte francouzsky? Zhodnoťte to!

Určitě jste si taky někdy zanadávali na hromady domácích úkolů a neustálé testy, které vám na střední ztěžovaly jinak celkem příjemný studentský život. Například cizí řeč se ale bez neustálého drilu nenaučíte. Útěchou ať je aspoň to, že se vám tahle dřina jednou může pěkně vyplatit, neboť jazyky dnes můžete využít v nepřeberné škále oborů. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)

číst více

Dánsko: Polemizovat či nesouhlasit? Téměř povinnost!

Jak už jsme vám v několika našich článcích ukázali, studium v zahraničí dávno není určeno jen hrstce vybraných s nejlepšími známkami či nejtěžší kapsou. Najdete-li v sobě aspoň kousek odvahy a motivace, můžete se i vy celkem snadno dostat do nejrůznějších částí světa…

číst více