Studium v zahraničí

Procvičit si cizí jazyk a poznat nové přátele. Zn.: Buddy program

Slovo „buddy“ v angličtině znamená něco jako blízký přítel či kamarád – zkrátka někdo, na koho se můžete spolehnout. Náplň tzv. buddy programů, které u nás organizuje hned několik fakult, proto není těžké uhodnout: v jejich rámci se sdružuje skupina tzv. buddies, kteří pomáhají zahraničním studentům zorientovat se v pro ně často složitých podmínkách.

číst více

Jaké to je, být zahraničním studentem v Česku?

Nejenom z České republiky odchází studenti za vzděláním do jiných států, nastává i opačný proces. O své zkušenosti a postřehy se s námi podělil Valery Senichev (23) z Minsku, student psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy Univerzity v Brně. S jakými úskalími se setkává a jaké je studium u nás (i v Bělorusku) jeho očima?

číst více

Martina K., Berlín: I kdyby se tu chtěl člověk válet, tak to nedokáže

Martina Kohnová (27) pochází původně z Příbrami. Během studia germanistiky a italistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy odjela v rámci programu Erasmus do Berlína. Z původně ročního pobytu se stalo řádné prezenční studium na Freie Universität v Berlíně. Co radí těm, kteří o studiu v Německu uvažují?

číst více

Cestujme, dokud jsme mladí!

Následující článek je určen všem zájemcům o cestování, kteří dávají přednost organizovaným výpravám, ale přitom nehledají nudnou „klasiku“ a už vůbec ne předražené nabídky. Představíme vám několik cestovních agentur a kanceláří, které lákají převážně mladé zákazníky na netradiční plány cest a studentské slevy.

číst více

Rozhovor o Erasmu ve Španělsku: Do you speak espaňol?

Mnozí studenti o studijním pobytu v zahraničí sice uvažují, ale možná se nakonec rozhodnou zůstat doma, protože si „nevěří v jazyce“. Se studentkou práv v Brně, Bc. Eliškou Záleskou (24), jsme si povídaly o tom, jak je či není při Erasmu dobrá znalost místního jazyka důležitá.

číst více

O prázdninách za cizími jazyky

Možná právě teď přemýšlíte, jak využít volné týdny prázdnin, jež se rýsují nad obzorem. Můžete vyrazit s partou přátel na výlet, můžete se jen tak „válet“ anebo chodit na brigádu. Ale také se můžete rozhodnout nenechat ladem své jazykové znalosti a zapojit se do některého z kurzů rozmanité nabídky jazykových škol a institucí.

číst více

Uznání zahraničního vzdělání

Studovali jste zahraniční vysokou školu? Máte zahraniční vysokoškolský diplom? O uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání je třeba písemně požádat. Přečtěte si, co je třeba udělat, aby vám toto zahraniční vzdělání bylo uznáno.

číst více

Časový harmonogram pro plánovaní studia v zahraničí

Chcete si rozšířit zkušenosti studiem na zahraniční škole? Nabízíme vám přehledný časový harmonogram, co je třeba a kdy udělat pro úspěšné přijetí. Je toho poměrně dost, ale podívejte se sami.

číst více

ISC – paralelní život mezi zahraničními studenty

„Íescéčko je druhý život,“ říká Linda Hanousková, prezidentka studentského klubu, který se věnuje studentům z ciziny.

číst více

Studium dvou jazyků? Jde to, ale najděte si čas

Pokud jste se až doposud domnívali, že k tomu, abyste se mohli byť i jen hlásit na dvouoborové studium jazyků, musíte oběma jazyky vládnout skoro jako rodilí mluvčí, pak jste na omylu. Jak ale dokládá Šárka (22), která v současné době studuje 2. ročník Filolgie, obor Nizozemština – Italština na FF UK, jisté znalosti člověk mít musí. A také čas. Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).

číst více