Studium v zahraničí
Procvičit si cizí jazyk a poznat nové přátele. Zn.: Buddy program
Slovo „buddy“ v angličtině znamená něco jako blízký přítel či kamarád – zkrátka někdo, na koho se můžete spolehnout. Náplň tzv. buddy programů, které u nás organizuje hned několik fakult, proto není těžké uhodnout: v jejich rámci se sdružuje skupina tzv. buddies, kteří pomáhají zahraničním studentům zorientovat se v pro ně často složitých podmínkách.
číst víceJaké to je, být zahraničním studentem v Česku?
Nejenom z České republiky odchází studenti za vzděláním do jiných států, nastává i opačný proces. O své zkušenosti a postřehy se s námi podělil Valery Senichev (23) z Minsku, student psychologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy Univerzity v Brně. S jakými úskalími se setkává a jaké je studium u nás (i v Bělorusku) jeho očima?
číst víceMartina K., Berlín: I kdyby se tu chtěl člověk válet, tak to nedokáže
Martina Kohnová (27) pochází původně z Příbrami. Během studia germanistiky a italistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy odjela v rámci programu Erasmus do Berlína. Z původně ročního pobytu se stalo řádné prezenční studium na Freie Universität v Berlíně. Co radí těm, kteří o studiu v Německu uvažují?
číst víceCestujme, dokud jsme mladí!
Následující článek je určen všem zájemcům o cestování, kteří dávají přednost organizovaným výpravám, ale přitom nehledají nudnou „klasiku“ a už vůbec ne předražené nabídky. Představíme vám několik cestovních agentur a kanceláří, které lákají převážně mladé zákazníky na netradiční plány cest a studentské slevy.
číst víceRozhovor o Erasmu ve Španělsku: Do you speak espaňol?
Mnozí studenti o studijním pobytu v zahraničí sice uvažují, ale možná se nakonec rozhodnou zůstat doma, protože si „nevěří v jazyce“. Se studentkou práv v Brně, Bc. Eliškou Záleskou (24), jsme si povídaly o tom, jak je či není při Erasmu dobrá znalost místního jazyka důležitá.
číst víceO prázdninách za cizími jazyky
Možná právě teď přemýšlíte, jak využít volné týdny prázdnin, jež se rýsují nad obzorem. Můžete vyrazit s partou přátel na výlet, můžete se jen tak „válet“ anebo chodit na brigádu. Ale také se můžete rozhodnout nenechat ladem své jazykové znalosti a zapojit se do některého z kurzů rozmanité nabídky jazykových škol a institucí.
číst víceUznání zahraničního vzdělání
Studovali jste zahraniční vysokou školu? Máte zahraniční vysokoškolský diplom? O uznání zahraničního vysokoškolského vzdělání je třeba písemně požádat. Přečtěte si, co je třeba udělat, aby vám toto zahraniční vzdělání bylo uznáno.
číst víceČasový harmonogram pro plánovaní studia v zahraničí
Chcete si rozšířit zkušenosti studiem na zahraniční škole? Nabízíme vám přehledný časový harmonogram, co je třeba a kdy udělat pro úspěšné přijetí. Je toho poměrně dost, ale podívejte se sami.
číst víceISC – paralelní život mezi zahraničními studenty
„Íescéčko je druhý život,“ říká Linda Hanousková, prezidentka studentského klubu, který se věnuje studentům z ciziny.
číst víceStudium dvou jazyků? Jde to, ale najděte si čas
Pokud jste se až doposud domnívali, že k tomu, abyste se mohli byť i jen hlásit na dvouoborové studium jazyků, musíte oběma jazyky vládnout skoro jako rodilí mluvčí, pak jste na omylu. Jak ale dokládá Šárka (22), která v současné době studuje 2. ročník Filolgie, obor Nizozemština – Italština na FF UK, jisté znalosti člověk mít musí. A také čas. Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).
číst více