Studium v zahraničí

Práce v zahraničí – jakou zemi zvolit? Část I.

Nevyšla vám VŠ, hledáte nové zkušenosti, přátele a zážitky, nebo jen potřebujete vydělat? Ať už je váš důvod jakýkoliv, než se rozhodnete sbalit kufry, snažte si zjistit co nejvíce informací o zemi, do které se chystáte. První část našeho článku vás upozorní na základní podmínky pro práci ve velkých mimoevropských zemích.

číst více

Au-pair: živě ze Skotska

„V prvních dnech se může zdát, že koště nezametá, vysavač nevysává a žehlička je nesnesitelně těžká a nežehlí. Ale zvyknout se dá skutečně na všechno. Chce to pouze čas a pevnou vůli a občas také slovník,“ říká opavská studentka Michaela Černá, která v současné době pracuje jako au-pair ve skotské vesničce Balfron.

číst více

Letní jazykové kurzy v zahraničí

Je všeobecně známo, že cizí jazyk si nejlépe procvičíte v zemi, kde se jím mluví. Učení se běžnými situacemi můžete efektivně spojit s profesionálně vedeným kurzem zaměřeným přesně na tu oblast, kterou potřebujete „vypilovat“. Vybírat můžete navíc i z jiných jazyků, než jsou „klasická“ angličtina či němčina…

číst více

Západní školy tě lépe připraví na život

Tomáš Bort (28) se v loňském letním semestru rozhodl vyměnit studium na VŠE za jeden semestr v zahraničí. Jako cíl své cesty si zvolil vysokou školu v Barceloně. A o tom, jaké to je studovat – a možná nejen studovat – ve Španělsku, se dočtete v našem rozhovoru.

číst více

Erasmus – o důvod víc, proč jít na vysokou školu

Všichni o něm mluví. Je čím dál tím populárnější, dokonce se o něm točí i filmy, patří k životu moderního studenta. Každý by si ho měl prý alespoň jednou během studia vyzkoušet. Zprostředkovává zážitky na celý život, přináší neocenitelné zkušenosti a to vše je placeno z cizí kapsy. Co si vlastně představit pod tímto projektem a jak si k němu usnadnit cestu?

číst více

Českým studentům chybí respekt k učitelům, říká Josh

Sbalit kufry, vyrazit někam hodně daleko a pak se teprv uvidí… Někomu to může znít jako bláznivý nápad, pro jiného je to zas jen věčný sen. Ale najdou se i tací, kteří „do toho“ opravdu jdou. Patří mezi ně i Josh Kaston, kterého události v New Orleans z roku 2005 přivedly až na pražskou VŠE.

číst více

Studium ve Francii:

Jak studovat v zahraničí bez vyšších finančních výdajů? Jak probíhá zkouškové období na francouzské univerzitě? V čem se liší český styl výuky od francozského? Odpovědi na zmíněné otázky naleznete v následujícím rozhovoru se studentkou práv Univerzity Palackého v Olomouci Miluší Hadamčíkovou, která ve Francii strávila necelý rok studiem práv.

číst více

Studium na VŠ v zahraničí krok za krokem

Přemýšlíte o vysokoškolském studiu v zahraničí, ale bojíte se, abyste to všechno stihli? Abyste na nic nezapomněli, nabízíme vám časový rozpis povinností, které vás před přijetím na zahraniční vysokou školu čekají.

číst více

Velkým plus studia v Německu je bohatý studentský život, říká Kamil Kos

Studium v zahraničí se zejména v posledních letech stává mezi vysokoškoláky stále populárnější alternativou „běžného“ studia v ČR. Důvodů je hned několik. Kromě toho, že roste nabídka programů a organizací zaměřujících se na zahraniční studijní pobyty, na tom má svůj podíl také touha studentů se co nejdříve osamostatnit a nebo poznávat nové kraje.

číst více

Jakou univerzitu si vybrat na Slovensku?

Mezi Českou a Slovenskou republikou stále platí vzájemná dohoda o uznávání vysokoškolských titulů a neplacení školného. Pokud vás studium na Slovensku láká, možná vám při rozhodování pomůže hodnocení slovenských vysokých škol skupiny ARRA, které vám dnes nabízíme.

číst více