Studium v zahraničí
Au-pair ve frankofonní zemi
Au-pair je jednou z nejčastějších zahraničních brigád pro studentky. Výdělek zpravidla není velký, zato máte příležitost vyzkoušet si prostředí cizí rodiny a skutečně se zdokonalit v cizím jazyce. Pojďme se podívat na zkušenosti au-pair, které vyrazily do zahraničí, konkrétně za francouzštinou.
číst víceÚspěch českého studenta v USA: projekt boje se zahlcenou dopravou
Pokud by po vás někdo chtěl odpověď na otázku, jak byste do tří let zlepšili život nejméně 1 milionu lidí, co byste odpověděli? Přibližně takto by se dalo stručně shrnout i nelehké zadání celosvětové vědecko-technologické soutěže Global Impact, kterou nedávno uspořádala americká Singularity University. Ve střední a východní Evropě se konala vůbec poprvé a hned v ní byl připsán jeden český úspěch – finálová účast studenta Václava Plevky.
číst víceStudium za Velkou čínskou zdí
V našich speciálech jsme se věnovali studiu v Německu, ve Francii, v Anglii i v USA nebo v Africe. V tomto článku se zaměříme na studium na Dálném východě. Konkrétně se podíváme na možnosti studia v Číně, jejíž jméno je v současnosti nejen často zmiňováno v médiích v souvislosti s mezinárodní politikou a ekonomií, ale jejíž kultura, historie a lidé určitě stojí za bližší prozkoumání. (Pozn.: Článek byl 10. 11. 2013 aktualizován. (lč))
číst víceNa medicínu do Německa
Čím se liší české nemocnice od německých špitálů, přiblíží Zuzana Fajfrová. Studentka medicíny z Karlovy univerzity vycestovala s Erasmem na půl roku, ale u našich západních sousedů se jí zalíbilo natolik, že si pobyt prodloužila o stáž.
číst víceCož takhle s Erasmem na východ?
Když se řekne Erasmus, vybaví si většina studentů Německo, Španělsko či Anglii. Vendula Karásková z Masarykovy univerzity ale vyrazila do Litvy a Erasmus v Pobaltí po této zkušenosti vřele doporučuje.
číst víceVzpomínky na stáž v JAR
Když jsem vloni nasedala do letadla do Kapského Města, mísilo se ve mně tisíc pocitů dohromady. Obavy, napětí, nervozita, rozrušení, nedočkavost, nadšení, odhodlanost a spousta a spousta jiných. O šest měsíců později při zpátečním letu jsem prožívala jeden jediný pocit. Smutek.
číst víceI středoškoláci mohou vyjet za studiem za hranice!
Popularita zahraničních studijních stáží každým rokem roste ruku v ruce s tím, jak expanduje i jejich nabídka. Tyto zahraniční pobyty však dávno nejsou doménou vysokoškoláků – zpestřit a hlavně obohatit své studium si jimi mohou také středoškoláci. Možností výběru mají sice trochu méně, ale vybrat se určitě dá.
číst víceČeština je zábavná! říká studentka slavistiky ze Španělska
Česká republika se často stává cílem studentů z celého světa. Důkazem její přitažlivosti pro zahraniční studenty je i pětadvacetiletá Španělka Patricia Monge, která se letos věnuje češtině na Univerzitě Palackého v Olomouci. Jak studium v Česku zvládá?
číst víceTitul ze zahraniční univerzity? Proč ne!
Mnozí maturanti již nyní přemýšlejí, na jakou vysokou školu podají v únoru přihlášku. Proč ale uvažovat jen o českých školách? A nejen maturanti, i bakaláři mohou získat magisterský titul jinde než v České republice. O tom, jaké možnosti zahraniční univerzity nabízí, co je potřeba pro přijetí udělat a jaké výhody vám takové studium přinese, se dočtete v následujícím článku. Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).
číst více„Každé ráno řeším dilema, v jakém jazyce budu ten den mluvit“, říká slovenský učitel na MU
Stanislav Gálik šel studovat do České republiky kvůli prestižnějšímu vzdělání. Nyní vyučuje na Masarykově univerzitě psychologii přesvědčování. S jakými problémy se setkává slovenský učitel nebo doktorand na české škole?
číst více