Studium v zahraničí
Hurá do Francie za studiem i cestováním
Francie láká každoročně tisíce zahraničních studentů. Helena Samková, studentka třetího ročníku oborů francouzská filologie a uměnovědná studia na FF UP v Olomouci, strávila celý předchozí rok v jihofrancouzském Perpignanu. „Stala jsem se samostatnější,“ říká o svém dvousemestrálním pobytu na Université de Perpignan Via Domitia.
číst víceChcela som odísť do Prahy
Ačkoli se dostala na „ekonomku“ ve svém rodném Slovensku, rozhodla se Nina Novotná odjet do Prahy. Lákalo ji město samotné a víc než ekonomie ji bavila spíš média. Nakonec začala studovat Sociální a masovou komunikaci na Univerzitě Jana Amose Komenského.
číst víceVysokoškolské studium na Maltě? Jedna univerzita stačí
Malta. Ostrov, o němž mnozí uvažují nanejvýš jako o turistické destinaci, ale zřídkakdy jako o místě, kde by strávili několik měsíců či let studia. A přesto i jako studijní destinace není vůbec nezajímavý.
číst víceJak využít volný rok? Zkuste dobrovolnictví v zahraničí
Nedostali jste se na vysokou školu a chcete volný rok co nejlépe využít? Nebo chcete pouze smysluplně prožít volné dny při studiu? Dobrovolnictví je zajímavá možnost, jak udělat něco užitečného pro druhé, naučit se nové věci nebo se levně podívat do cizí země.
číst víceAfrika: kontinent pro vaše studium?
Studium v zahraničí je stále populárnější fenomén, Afrika však stále zůstává poměrně neobjevenou zemí. Způsobů, jak se dostat z Evropy do místních vzdělávacích institucí, není mnoho. Potřebovat budete především peníze a trochu odvahy vrhnout se do neznámého světa.
číst víceZa studiem do Velké Británie
Do země, o které se tvrdí, že tam stále prší, ale přesto si tamní obyvatelé zachovávají suchý humor, se každý rok vydává studovat více než 300 tisíc zahraničních studentů. A není to náhodou, Velká Británie nabízí široké spektrum škol a oborů, které jsou často oceňovány v mezinárodních hodnoceních a jména škol mají dobrý zvuk po celém světě. A to nejen Oxford a Cambridge. Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).
číst víceSlovenská studentka VŠE: Spolužáci mi pomáhají s češtinou
Katarína Chovanová (20 let) studuje druhým rokem Arts Management na VŠE v Praze. Přihlášku si dávala ze Slovenska pouze do Prahy a do Anglie, protože jinde se tento obor studovat moc nedá. A ačkoli se dostala na obě školy, studuje nakonec v našem hlavním městě. O seminárkách v češtině, o česko-slovenských vztazích a o dalších Katčiných zkušenostech si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.
číst vícePostgraduální studium v zahraničí: Jaké jsou možnosti?
Dobojovali jste už válku s vysokou školou a před jménem máte magisterský nebo inženýrský titul, ale zanechat studentského života se vám ještě nechce? Možností je pokračovat na studiu postgraduálním. Nemusí se nutně jednat jen o přípravu na povolání vědce – může jít také o poslední možnost využít studentských výhod a strávit nějaký čas v zahraničí.
číst víceStudium v Německu
Studium v Německu možná nevypadá na první pohled lákavě, nepodíváte se do exotických končin, ale… Německo nabízí kvalitní, cenově dostupné vysokoškolské vzdělání. Vzhledem k silným obchodním kontaktům mezi českými a německými firmami nebudete mít v budoucnu problém s uplatněním.
číst víceJak studovat ve Francii
Francie je země vína, sýrů, gotických katedrál, ale také vědy. Studium ve Francii je pro Čechy poměrně dobře dostupné a od různých evropských institucí je možné získat také finanční podporu. Ať chcete odjet do Francie na rok, nebo na tři, zkušeností jistě litovat nebudete. (Pozn.: Článek byl 10. 11. 2013 aktualizován. (lč))
číst více