Téma:all

Svízelná kolonka na přihlášce na VŠ

Jedním z největších problémů zájemců o studium je klasicky vyplnění kolonky, v níž má uchazeč prokázat svůj zájem o studium (na formuláři SEVT na str. 2). Přinášíme několik tipů, jak si s touto zapeklitostí poradit. Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Rozhovor s ministrem školství

Zajímá vás, co si myslí o státních maturitách ministr školství Ondřej Liška? Co říká o školném a v čem spatřuje největší problémy českého vzdělávacího systému? Svoje vize přiblížil v následujícím rozhovoru.

číst více

Jak vyplnit složenku k přihlášce na VŠ?

I když už dnes většina škol přijímá platby za přihlášky elektronicky, nabízí se vám i možnost odeslat poplatek prostřednictvím složenky. Jak na to? Pozn. Článek byl 16. 1. 2013 aktualizován (kav).

číst více

Vysoká škola a modeling. Proč ne?

Jana Měsíčková (22) pracuje od šestnácti let jako modelka. Žila v Miláně, Paříži, Londýně, Tokiu a dalších zemích. Přesto přitom stihla vystudovat gymnázium. Po maturitě cestovala a pokračovala v práci. Nyní již druhým rokem studuje obor Mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě Praha.

číst více

Studium na VŠ v zahraničí krok za krokem

Přemýšlíte o vysokoškolském studiu v zahraničí, ale bojíte se, abyste to všechno stihli? Abyste na nic nezapomněli, nabízíme vám časový rozpis povinností, které vás před přijetím na zahraniční vysokou školu čekají.

číst více

Velkým plus studia v Německu je bohatý studentský život, říká Kamil Kos

Studium v zahraničí se zejména v posledních letech stává mezi vysokoškoláky stále populárnější alternativou „běžného“ studia v ČR. Důvodů je hned několik. Kromě toho, že roste nabídka programů a organizací zaměřujících se na zahraniční studijní pobyty, na tom má svůj podíl také touha studentů se co nejdříve osamostatnit a nebo poznávat nové kraje.

číst více

Jak sepsat seznam přečtené literatury?

Neopomenutelnou součástí maturitní zkoušky je i seznam přečtené literatury. I když se jedná o nejjednodušší část příprav na maturitu, není radno ji podcenit. I zde platí určitá pravidla, která je třeba dodržet.

číst více

Dvouoborové studium

Nabídka studijních oborů je široká a někomu může připadat obtížné vybrat si jen jeden, kterému by se chtěl věnovat. Někteří studenti řeší dilema jednoduše – začnou studovat obojí. Ne každý však zvolí dobře a ne každý obě školy dokončí. Jak zařídit, abyste právě vy byli mezi těmi šťastnými? Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).

číst více

Jak je to s cizími jazyky na VŠ?

Mnozí středoškoláci považují cizí jazyky za nutné zlo a jejich výukou jen „prolézají“. Argumentují tím, že po maturitě už je stejně nebudou potřebovat. Jaká je skutečnost?

číst více

Jakou univerzitu si vybrat na Slovensku?

Mezi Českou a Slovenskou republikou stále platí vzájemná dohoda o uznávání vysokoškolských titulů a neplacení školného. Pokud vás studium na Slovensku láká, možná vám při rozhodování pomůže hodnocení slovenských vysokých škol skupiny ARRA, které vám dnes nabízíme.

číst více