Přijímací řízení
Jak vyplnit přihlášku na vysokou?
Únor, zima v plném proudu, čas kolonek, čas vyplňování přihlášek. Kam který údaj zapsat? Kde a co podepsat? Co přiložit a jak se v tom neztratit? To vše vám osvětlí následující článek. Pozn. Článek byl 16. 1. 2012 aktualizován (kav).
číst víceJak vybrat tu správnou (vysokou)?
Je jen málo životních dilemat, která by ve své obtížnosti předčila rozhodování o vlastní budoucnosti. Jakoby nestačilo, že maturanti mají už v těchto dnech plnou hlavu záludných maturitních otázek, které je pronásledují už teď při písemných i ústních testech ve škole (a někoho možná i v noci). Do toho všeho se teď musí rozhodnout, kam se budou ubírat, až dokončí střední školu. Pozn. Článek byl 15. 1. 2014 aktualizován (lč).
číst vícePodle čeho vybírat přípravný kurz na VŠ?
Připravujete se na přijímací zkoušky? Pak nejspíš uvažujete, jak uspět mezi množstvím dalších uchazečů, které znalosti si bezpečně osvojit a co se naučit, jak když bičem mrská. Nestačí-li vám samostudium ukázkových otázek, můžete zkusit některý z přípravných kurzů. Pozn. Článek byl 14. 10. 2011 aktualizován (kav).
číst víceKombinované studium – oč v něm běží?
Možná jste někdy uvažovali o rozšíření si svých obzorů dalším studiem na akademické půdě. Je-li pro Vás hlavní překážkou nedostatek času na pravidelnou výuku v pracovních dnech (ať již kvuli současnému studiu nebo zaměstnání), řešením může být kombinovaná forma studia. Co to obnáší? Zeptali jsme se studijní referentky pro kombinované studium Filozofické fakulty MU Ivany Kroupové a studijní referentky pro kombinované studium Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT Renaty Vejrostové.
číst víceJak zvýšit své šance na přijetí? Olympiády a SOČ!
Někteří středoškoláci preferují přístup „co nejméně práce a nejvíce zábavy“ a jakákoliv aktivita navíc jim připadá jako zbytečný výdej energie. My bychom vás naopak rádi přesvědčili, že investovat čas a sílu do účasti na olympiádách a střední odborné činnosti se nejen vyplatí, ale může vás i bavit… Pozn. Článek byl 14. 10. 2011 aktualizován (kav).
číst víceSoukromé versus veřejné vysoké školy: věčný boj?
Dost možná patříte právě k těm, kteří se letos rozhodují pro tu nejlepší vysokou školu. V takovém případě jste se pravděpodobně už setkali i s otázkou, zda se rozhodnete pro školu veřejnou či soukromou. V tomto článku jsme se pokusili nahlédnout nezáviděníhodné dilema z různých stran, zeptali jsme se i na názor z řad studentů. Náš přehled nebude zřejmě vyčerpávající, mohl by vám ale nabídnout zajímavá témata ke zvážení. Pozn. Článek byl 4. 12. 2011 aktualizován (kav).
číst víceLze skloubit vysokoškolské studium s vrcholovým sportem?
Dnes přinášíme rozhovor s mladou vrcholovou sportovkyní, která je živým důkazem, že i vášeň pro závodní sport se dá spojit se studiem na vysoké škole. Pavla Linhartová (24), mnohonásobná mistryně České republiky v karate, říká: „Pokud to člověku dělá radost tak jako mně, tak vřele doporučuji!“ Pozn. Článek byl 13. 9. 2013 aktualizován. (kav)
číst víceJaký byl letošní Gaudeamus a co lze čekat od toho pražského?
Na to jsme se zeptali Pavla Mikuly, provozovatele veletrhu a předsedy představenstva MP-Soft, a.s.
číst vícePřípravné kurzy: co od nich čekat?
Chystáte se na vysokou? Dělali jste přijímačky, ale zůstali jste pod čarou? Pak možná právě vy uvažujete o absolvování některého z nabídky přípravných kurzů, které organizují buď specializované agentury, nebo přímo samy vysoké školy. Co všechno však můžete od takového kurzu očekávat?
číst víceJak vznikají Scio testy?
Abyste uspěli při řešení Scio testů, je užitečné pochopit, jak vlastně vznikají. O objasnění této záhady jsme požádali osobu vysoce povolanou, Kateřinu Drbohlavovou, která se jejich tvorbou již několik let zabývá.
číst více