Studentský život
Jak získat praxi
Jednou z cest, jak zvýšit šance, že po škole seženete práci snů, je praxe. Jak a proč ji hledat vám poradí následující řádky. (pozn.: článek byl 22. 6. 2014 aktualizován (lč))
číst vícePlagiáty, postrach studentů
Je to jedna z nejčastějších a zároveň největších chyb, které se student může dopustit. Seminární práce, referát, esej – všechna tato díla se řídí mnoha pravidly. A tím úplně základním je, že nesmí jít o plagiát. Co ale už plagiát je, a co ještě ne?
číst víceÚřadu práce se bát nemusíte
Výlet na úřad práce možná nepatří ke zvlášť oblíbeným volnočasovým aktivitám, ale je dobré vědět, že ačkoli není povinný, je v mnoha ohledech prospěšný. V následujícím článku vám poradíme, jak postupovat, když jste právě absolvovali školu – ať už střední či vysokou – a nebo ji třeba nedokončili a zatím marně hledáte uplatnění na trhu práce. (pozn.: článek byl 29. 5. 2014 aktualizován (lč))
číst vícePráce au-pair slibuje v různých zemích různé výdělky. Ale také výdaje
Touha poznat nové kraje, zažít dobrodružství, možná si něco přivydělat nebo jen vyplnit „mezeru“ mezi studiem, když přijímací zkoušky nevyšly. To vše jsou nejčastější důvody, proč se řada mladých rozhodne nějakou dobu pracovat jako au-pair v zahraničí. Jak je to ale s platy? Jde opravdu o tak lukrativní práci v poměru k celkovým nákladům, které taková zkušenost vyžaduje?
číst vícePovánoční brigáda – lyžařský instruktor. Jak se jím stát?
Milujete zimu, sníh, hory a chcete si vydělat? Není lepší náplast na peněženku po Vánocích než práce lyžařského instruktora. Ale cesta k této atraktivní práci není jednoduchá.
číst víceDaňové přiznání může leckoho i potěšit
Možná už si dnes ani nevzpomenete, jak jste za slunných letních dní chodili po brigádách a vydělávali na další dny volna. Jenže tyto hřejivé dny už jsou dávno pryč a s nimi možná i ony vydělané peníze. Ovšem tak zcela z hlavy tyto brigády nepouštějte – s některými pracemi se totiž pojí povinnost podat si daňové přiznání. Dobrou zprávou je, že někdy na tom můžete dokonce ještě vydělat.
číst víceLucie Kroupová o work and travel – hlavně být co nejvíc mezi místními
Lucie Kroupová, studentka posledního ročníku Vysoké školy obchodní v Praze, odložila státnice a vydala se do Spojených států v rámci programu Work and Travel.
číst víceBrigáda na poslední chvíli
Prázdniny jsou téměř v polovině, alespoň pro středoškoláky. Je možné si i teď sehnat prázdninovou brigádu a do začátku školního roku si něco přivydělat? Pokud budete ochotní se přizpůsobit podmínkám, možnosti přivýdělku zde stále jsou. (pozn.: článek byl aktualizován 22. 6. 2014 (lč))
číst víceNa brigádu za hranice? Ještě není pozdě
I když vrcholná sezóna nabídek letních brigád je již pro letošek za námi, neznamená to, že by zcela vymizely. Důležité je však nejen hledat, ale i mít „oči na stopkách“. To poslední, co by si každý brigádník přál, je být podveden – natož někde daleko od domova.
číst vícePracovat tři měsíce u moře – idylka, nebo noční můra?
Propojit práci, vzdělání a koníčky se nepodaří každému. Kateřina Hegrová, studentka oboru Architektura na VUT a oboru Chemie – konzervování – restaurování na MU, to dokázala. Každý rok tráví tři slunné měsíce jako animátorka v přímořských letoviscích. Tato práce spojuje zdokonalování cizích jazyků, poznávání nových lidí a pohyb. Na první pohled se to jeví jako ideální letní brigáda, ale jaká je realita? (pozn.: článek byl 22. 6. 2014 aktualizován (lč))
číst více