Studentský život
Individuální studijní plán
Dá se sladit studium na vysoké škole se závažnějšími zdravotními problémy? Co když se ocitnete v takové sociální situaci, která vaše studium ohrožuje, nebo školu nezvládáte kvůli práci? V podobných situacích můžete využít takzvaný „individuální studijní plán“. Pojďme se podívat na to, o co se jedná, jak o něj požádat a čeho se vyvarovat.
číst víceOndřej Kania: Za rok jsem sehnal 6 milionů korun
V sedmnácti letech odjel studovat do Spojených států. Sám si zařídil stipendium na soukromé střední škole. Své zkušenosti po návratu zúročil a vrhnul se do podnikání. Za pouhý rok sehnala jeho agentura stipendia za šest milionů korun.
číst víceReportáž: Všechno, co jste kdy chtěli vědět o spolubydlení
Chystáte se na vysokou školu a zatím nevíte, kam složíte hlavu? Koleje jsou pro vás moc neosobní, dojíždět nechcete, na samostatné bydlení nemáte peníze? Tak vezměte několik kamarádů, sbalte si doma svých pár švestek a vydejte se spolubydlet. Jak uvidíte v následující reportáži, může to být velká zábava.
číst víceChci změnit obor, možná i školu
Mnozí prváci začínají uvažovat o tom, zda byla jejich volba vysoké školy správná. Jak obor změnit?
číst víceHledáte práci? Zkuste veletrh pracovních příležitostí
Už vás nebaví každý den kontrolovat nabídky práce na internetu a rozesílat životopisy, když na vaše e-maily stejně většinou ani nedostanete odpověď? Zkuste aktivnější způsoby hledání uplatenění. Jedním z nich jsou veletrhy pracovních příležitostí.
číst víceJak na praxi? Třeba s projektem Stáže pro mladé
K nalezení vhodného pracovního místa už dávno nestačí samotné studium nebo dokončení vysoké školy. Ony pomyslné laťky jsou už poněkud výš. I proto se dnes mnohem více než předtím cení viditelná snaha uchazečů udělat pro své dobré uplatnění „něco navíc“. A právě ono něco navíc vám může pomoci najít třeba projekt Stáže pro mladé.
číst víceStudentský účet: který je pro vás nejvýhodnější?
Přechod ze střední školy na vysokou přináší celou řadu nových povinností i zkušeností. Často se mluví o „stavění na vlastní nohy“ a myslí se tím „zkus vyjít s penězi sám/sama“! S tímto úkolem vám můžeme pomoci. Nahlédněte do našeho přehledu studentských účtů a naučte se, na co si dávat pozor. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 7. 2013 (lč))
číst víceS jakými náklady počítat při studiu na vysoké škole
Ačkoliv školné se na veřejných vysokých školách zatím neplatí, vedlejší náklady mohou jít i do desetitisíců. Za co studenti utratí nejvíce a s jakými náklady asi reálně počítat?
číst víceNetradiční formy práce v zahraničí: WWOOFing, workcamp
Chcete se podívat do zahraničí za minimální náklady? Toužíte po netradičním dobrodružství? Nebojíte se práce a rádi pomáháte? Jestli jste odpověděli pokaždé ano, je pro vás WWOOFing a workcamp jako stvořený.
číst více