Zaměstnání

75 procent absolventů VŠ získává praxi již během studia

Podíl absolventů českých vysokých škol, kteří již během studia realizovali praxi ve svém oboru, roste. Vyplývá to z průzkumu personální agentury Grafton Recruitment. Meziroční nárůst činí 8 %. Hlavní podíl na tom má vyšší motivace studentů najít si v budoucnu dobré pracovní uplatnění. To je na předchozí doložené praxi často velmi závislé, protože ji vyžaduje většina zaměstnavatelů. Praxi […]

číst více

Online testy odborníka nenahradí, výběr oboru ale ovlivnit mohou

Je to každý rok stejné: čím blíže je termín pro podání přihlášek na většinu vysokých škol, tím žádanější jsou nejrůznější formy pomoci při volbě toho „pravého“ oboru. Poradit s výběrem může samozřejmě rodina či nejbližší přátelé, ale někdy je vhodnější spíše nestranná nápověda – třeba od odborníka z pedagogicko-psychologické poradny, a nebo ještě pohodlněji za pomoci online testů. Co však lze od nich čekat?

číst více

Chyťte svou šanci s JobChallenge!

Ve středu 13. listopadu proběhne už sedmý ročník studentského pracovního veletrhu s názvem JobChallenge. Pořádá ho Kariérní centrum Masarykovy univerzity ve spolupráci s Poradenskými centry Mendelovy univerzity v Brně a Vysokého učení technického v Brně. Uskuteční se opět ve Wannieck gallery Brno. Letos se očekává účast až 3.000 studentů všech brněnských vysokých škol a více než 60 známých společností, které se jim […]

číst více

Jak se připravit na skype pohovor

Pracovní a studijní pohovory nemusí nutně probíhat tváří v tvář. Obzvlášť pokud si hledáte uplatnění v zahraničí. Mezi nejpopulárnější způsoby komunikace na dálku patří videochat přes Skype. Připravili jsme několik užitečných rad, jak při něm uspět.

číst více

Úřadu práce se bát nemusíte

Výlet na úřad práce možná nepatří ke zvlášť oblíbeným volnočasovým aktivitám, ale je dobré vědět, že ačkoli není povinný, je v mnoha ohledech prospěšný. V následujícím článku vám poradíme, jak postupovat, když jste právě absolvovali školu – ať už střední či vysokou – a nebo ji třeba nedokončili a zatím marně hledáte uplatnění na trhu práce. (pozn.: článek byl 29. 5. 2014 aktualizován (lč))

číst více

Titul MBA vám plat automaticky nezvýší, může k tomu ale pomoci

Bylo by poněkud bláhové se domnívat, že po dosažení titulu MBA vám váš zaměstnavatel okamžitě zvýší plat. Nebo že byste díky němu jako uchazeči o zaměstnání měli nárok na vyšší mzdu než ti, co tento titul nemají. Jistým předpokladem pro vaše lepší platové ohodnocení ale určitě je.

číst více

Projekt Kariérního centra MU napoví, jak směřovat svou kariéru

Osobnost a styly chování každého člověka jsou určitým vodítkem pro vlastnosti zaměstnání, v němž by se mohl cítit dobře a ve kterém se mu bude dařit. I toto je jedno z východisek projektu Kariérního centra Masarykovy univerzity, jehož prostřednictvím mohou zapojení dobrovolníci odhalit své preference a přístupy v pracovním prostředí a dobrat se tak potřebných informací pro kariérní rozhodování. […]

číst více

Povánoční brigáda – lyžařský instruktor. Jak se jím stát?

Milujete zimu, sníh, hory a chcete si vydělat? Není lepší náplast na peněženku po Vánocích než práce lyžařského instruktora. Ale cesta k této atraktivní práci není jednoduchá.

číst více

Vysokoškoláci mohou hlasovat pro TOP zaměstnavatele roku

Česká studentská unie (ČeSU) pořádá i letos svůj projekt nazvaný TOP zaměstnavatelé, který si klade za cíl zjistit, jaký zaměstnavatel je mezi studenty českých vysokých škol ten „nej“. Projekt je realizován ve spolupráci s několika univerzitami, studentskými organizacemi a firemními partnery. Studenti mohou hlasovat prostřednictvím jednoduchého formuláře, který naleznou přímo na stránkách projektu. Dotazník připravilo a poskytnuté […]

číst více

Táta právník, syn právník: Podle čeho vybíráme školu?

Národní ústav pro vzdělávání se pokusil zjistit, jak žáci základních a středních škol vybírají svou další vzdělávací nebo pracovní kariéru. Ukazuje se, že největší vliv na tuto volbu má rodina. Studenti také chtějí, aby je škola bavila, aby ji zvládli a aby našli profesní uplatnění. (Pozn.: Článek byl 11. 12. 2013 aktualizován. (lč))

číst více