Zaměstnání
Mezinárodní strojírenský veletrh nabídne množství pracovních příležitostí
Mezinárodní strojírenský veletrh, který se bude konat 13. září v Brně, již podruhé přivítá také veletrh pracovních příležitostí JobFair. Ten proběhne mezi 10:00 – 17:00 v pavilonu A. Veletrh je zaměřen na studenty a absolventy vysokých škol hledající zaměstnání ve strojírenských firmách. Letos se na veletrhu představí firmy jako například GCE s.r.o., AERO Vodochody, ABB, Honeywell nebo Brammer. Zájemci […]
číst víceSpeciál O OBORECH: MBA a LL.M. studium práva
Zvažujete posílení svého vzdělání v oblasti práva? Kromě „právnického“ MBA můžete získat také titul LL.M. K čemu jsou dobré a v čem se liší? A kde všude lze doplňující právnické vzdělání získat?
číst víceCo dělat po maturitě, když ne vysokou?
Co dělat se svým životem po maturitě? Nad tím dumá většina středoškoláků celý poslední rok studia. Velká část z nich se bude hlásit na vysokou školu. Pokud vás ale univerzita neláká nebo se na svou vysněnou školu nedostanete, nemusíte zoufat – jsou i jiné možnosti. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 2. 2014 (lč))
číst víceDiagnóza: překvalifikovanost. Nepřijímat!
Když člověk u pohovoru slyší, že je pro ně „příliš kvalifikovaný“, napoprvé to možná zvedne sebevědomí, ale napodruhé nejspíš získá pocit, že se příliš podceňuje a hlásí na neadekvátní pozice. Při dalších pokusech o uplatnění už začíná uvažovat: nemám těch položek v životopisu přeci jen trochu moc?
číst víceŠkoly, platy, zaměstnanost: které obory vám pomohou na trhu práce?
Není pochyb, že absolvovat vysokou školu člověku pomůže při hledání zaměstnání, a to navíc zajímavějšího a lépe placeného. O kolik lépe se mají absolventi vysokých škol? O kolik lepší jsou jejich platy? A které obory vám nejlépe pomohou vyhnout se nezaměstnanosti? Pojďme se podívat na tyto otázky v číslech. Pozn. Článek byl 14. 12. 2012 aktualizován. (kav)
číst víceJaké obory vám (ne)zaručí hladké uplatnění? Podívejte se
Je prosinec a to je čas, kdy se tisíce studiachtivých rozhoduje, na jakou vysokou si podat přihlášku. Jedna věc je vybrat takový obor, aby bavil a naplňoval, druhá pak to, jak snadné je se po jeho absolvování uplatnit i v praxi. VysokéŠkoly.cz proto zapátraly v dostupných statistikách a zjišťovaly, které obory jsou příslibem brzkého zaměstnání, a u kterých to naopak bude toho úsilí vyžadovat trochu více. Pozn. Článek byl 13. 11. 2012 aktualizován. (kav)
číst vícePomoc absolventům aneb Jdi pracovat!
Je tomu už téměř rok, co vody prostudentsky zaměřených webů rozčeřil portál věnovaný především aktuálním či budoucím hledačům zaměstnání z řad absolventů vysokých škol. Jmenuje se Jdi pracovat! a stojí za ním studenti a absolventi brněnské Masarykovy univerzity.
číst víceDo práce bez vysoké školy: sebevražda?
Po maturitě se jim nepovedlo dostat se na vysněný obor, nebavila je škola, nebo se prostě rozhodli ve studiu dál nepokračovat. Rozhodli se hledat si zaměstnání. Jak se jim to daří bez vysokoškolského vzdělání? Co nakonec určuje úspěšnost uchazečů o dobrou práci?
číst víceHledám brigádu. Zn.: Na poslední chvíli.
Nevyšla vám dlouho plánovaná práce, nebo selhala organizace dovolené? Zjistili jste, že byste náhle potřebovali doplnit finance? Nebo pro samé zkoušky nebyl na shánění brigády dosud čas? Podívejte se s námi, jaké šance na přivýdělek v létě máte, pokud začínáte s hledáním až teď.
číst víceDaně a studenti
Blíží se doba prázdnin, kterou mnoho studentů kromě zábavy využívá také k sezónním přivýdělkům. Na ty totiž většinou během roku nezbývá čas. Jak je to ale s daněmi u studentských výplat a co udělat pro to, abyste se odvodem daní nepřipravili o víc než musíte?
číst více