Veřejná škola
Cena za vzdělanost: Američané dluží biliony, britským studentům půjčuje stát
České vysoké školství určitě není dokonalé. Má ale jednu nespornou výhodu – je zdarma. Oproti Američanům nebo Britům vychází z českých vysokých škol absolventi bez dluhů. Zatímco ve vyspělých zemích funguje propracovaný systém stipendií či půjček, jinde je pro mladé studium VŠ z finančního hlediska nedosažitelné. Americký student = dlužník Americké veřejné univerzity nejsou pro studenty zdarma. […]
číst vícePo které škole najdou absolventi největší uplatnění?
Které vysoké školy mají nejvyšší uplatnění absolventů? Na to se ptala studie datových žurnalistů Českého rozhlasu. Podívejte se, k čemu dospěli.
číst víceCo studovat: veřejnou, nebo soukromou VŠ?
V České republice si můžete vybrat mezi desítkami vysokých škol. Na vaši přihlášku každý rok čekají dvě státní, přibližně 25 veřejných a bezmála padesátka soukromých. Přečtěte si, jak zvolit tu, která vám bude vyhovovat.
číst víceVysoké školství v České republice
O tom, jak to chodí na základních a středních školách, má většina maturantů z vlastní zkušenosti dobrý přehled. Tuší však, čím se řídí vysoké školy a kolik jich v Česku vůbec je? Na základní otázky o českém vysokoškolském vzdělávání se pokouší odpovědět tento článek.
číst víceVeřejnou, státní nebo soukromou vysokou školu?
Že se na mnohých vysokých školách pěstuje věda, o tom není pochyb. Ale vědou může být pro středoškoláka už jen to se v nich vyznat. V tomto článku se pokusíme podrobněji vysvětlit rozdíl mezi pojmy „veřejná“, „státní“ a „soukromá“ vysoká škola. (Pozn.: Článek byl 13. 1. 2014 aktualizován (lč).)
číst více