Téma:all
Jak a kde získat coby student finanční výhody?
Studentská léta jsou bezesporu krásným obdobím. Mají ovšem jeden háček. Málokterý student má tolik finančních prostředků, kolik by si představoval. A to i přes to, že existuje mnoho slev.
číst víceNaučte se řeč těla bez kudrlinek a slušnosti
Kdo se někdy věnoval alespoň chvilku rétorice a neverbální komunikaci, jistě ví, že podstatnou část výuky tvořila pravidla, jak působit na svůj protějšek slušně a podle etikety. Neetické podvůdky a fígle se označovaly za nevhodné a používaly se jen jako odstrašující příklady. Tomu je nyní konec. Německá lektorka rétoriky Gloria Becková učí, jak bez kudrlinek a ohledů dosáhnout svého cíle. Pozn. Článek byl 16. 5. 2013 aktualizován. (kav)
číst víceUplatnění absolventů vysokých škol – jaké máte šance?
Dříve či později každé studium skončí. Jen hrstka lidí baží po vzdělání natolik, že se zapíše do doktorandského studia. Ostatní, a těch je většina, se po získání titulu Bc. nebo Mgr. musí poohlédnout po práci. Podle nové studie se některé vysoké školy mohou chlubit téměř stoprocentní úspěšností svých studentů při hledání práce.
číst vícePolovina čerstvých absolventů MU má práci ještě před dokončením studia
Téměř polovina čerstvých absolventů Masarykovy univerzity již před prázdninami buď pracovala, nebo věděla, kam vbrzku nastoupí. Vyplývá to z výsledků průzkumu, který univerzita pravidelně provádí ještě před koncem školního roku mezi absolventy, kteří právě vykonali státní závěrečnou zkoušku.
číst víceDo boje proti plagiátorství se zapojí polovina veřejných vysokých škol v ČR
Již polovina veřejných vysokých škol v České republice se zapojila do nového projektu Odhalování plagiátů v závěrečných pracích studentů, jehož cílem je významně omezit opisování.
číst vícePrvní dny na VŠ. Poradíme vám, jak na to
První dny na vysoké škole dokážou pěkně zamotat hlavu. Ze všech stran se na člověka valí neúplné informace o nastávajících povinnostech, o případných studentských výhodách a slevách, a když člověk něco nepochytí, najednou zjistí, že nikdo vlastně nic pořádně neví. V následujícím přehledu se dozvíte víc o nejdůležitějších krocích, které vás čekají. Pozn. Článek byl 5. 9. 2012 aktualizován (kav).
číst víceSERVIS PRO PRVÁKY – Kolik peněz počítat měsíčně na studium?
Začátek roku se blíží a prváky i jejich rodiče jistě zajímá, kolika penězi tak asi bude měsíčně třeba studium podpořit.
číst víceANKETA: Studenti slovenštině nerozumí. Většina z nich si však myslí, že ano
Na českých školách se čím dál častěji a v hojnějším počtu objevují studenti ze Slovenska. Pro mnohé mladé lidi se však i přesto slovenský jazyk stává cizí řečí a rozumí jen těm slovům, která jsou s češtinou podobná nebo shodná. Rozdílná slova pouze odhadují, ale význam neví. Jak se s jazykem našich nejbližších sousedů mladí lidé dokáží vypořádat?
číst víceVysokoškolské koleje – podrobné informace pro nováčky
Následující řádky jsou určeny především těm, kteří ještě neměli tu nádhernou možnost pobývat na vysokoškolských kolejích. Dozvíte se, co vás na nich čeká, co smíte, co nesmíte, apod.
číst víceSeriál – letní birágy
Kdo žije jako já, v malém městě, ví, že sehnat brigádu je možné jenom po známých. Kdo nemá známé, má smůlu. Agentury neexistují, v soukromých firmách již dávno jako brigádník pracuje dcera sestry kamaráda finančního ředitele a ve státních podnicích nebo snad dokonce veřejné správě vám ochotně nabídnou práci, ale pokud za ni budete chtít zaplatit, nedohodnete se.
číst více