Studium v zahraničí
Slovenská studentka v Praze: Nevraživost zažívám jen při hokeji
Do Prahy sice přišla spíš kvůli kamarádce a tomu, že podobný obor doma v Bratislavě vysoské školy nenabízely, po ukončení bakalářského studia by ale Michaela Majzúnová (22) svoji volbu neměnila. Jaké je pro ni studovat v Praze? A nepociťuje od spolužáků občas nějaké nepříjemné chování?
číst víceI na zahraniční školy se lze ještě hlásit! Termíny jsou různé
Tak je to tady – doba rozhodování, na jaký obor a jakou školu podat přihlášku. Čas se krátí a vy více než kdy jindy promýšlíte všechna pro i proti vašich favoritů. Ale co když pokoutně, jen tak po očku ještě pomýšlíte na to, že byste svou vysokoškolskou studijní etapu začali za hranicemi? Pokud ano, vězte, že možnost začít studovat už od září na některé ze škol v zahraničí, tu ještě je. Jen pozor, i tady je nejvyšší čas se rozhodnout!
číst víceZahraniční studium orientované na výsledky a uplatnění v praxi
Aneta vystudovala britskou univerzitu a v současné době pro ni pracuje jako reprezentant pro Českou a Slovenskou republiku. Prozradí Vám, jaké výhody budete mít, když se vydáte za zahraničním studiem i Vy.
číst víceMentalita Australanů je úplně jiná, říká Pavel Leitgeb po studiu u protinožců
Obchodní zástupce Pavel Leitgeb (36) si splnil sen. Nechal práce a odjel do Austrálie studovat angličtinu. Původně půlroční pobyt se protáhl na téměř dva roky.
číst víceSrb Alexandr Leksa: Studium v Brně bylo těžké, ale jsem za ně rád
Alexandr Leksa je napůl Čech, napůl Srb. Jeho prarodiče i tatínek jsou původem Češi, maminka pochází ze Srbska. On sám se narodil v srbském Banátu ve městě Bela Crkva. Dva a půl roku strávil v Brně studiem češtiny a lesnictví. „Doporučil bych to každému od nás,“ říká s úsměvem.
číst vícePřehled nadací, které poskytují zahraniční stipendia
Málokterá rodina si může dovolit financovat studia svých ratolestí na prestižní zahraniční univerzitě. Výjimečně nadaní studenti mají šanci získat stipendium a hodit finanční starosti za hlavu. Na které nadace je možné se obrátit?
číst více„Praha je drahá, Češi apatičtí,“ říká o studiu v ČR britský student
James Pepper na semestr opustil svou alma mater a z Canterbury přijel studovat politologii na pražskou Univerzitu Karlovu. „Jazyková bariéra je tu pořád problém,“ shrnuje svou zkušenost.
číst vícePřed magistrem na stáž do Hongkongu
České firmy zatím na poptávku po stážích nestačí. A tak někteří Češi jezdí za pracovními zkušenostmi za hranice republiky. Šárka Dillingerová (24) se tak dostala až do Hongkongu.
číst víceDo Japonska na farmu
Do Japonska se Verča, studentka Vysoké školy ekonomické v Praze, vydala už podruhé. Loni jako cestovatelka, letos jako wwooferka. Spojila chuť levně cestovat se svou vášní pro Japonsko a na měsíc vyrazila do země vycházejícího Slunce pracovat na farmu.
číst víceZa studium jazyků nemusíte platit tisíce
Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem, slýchávali jsme jako malí. Něco na tom rčení bude, i při výběru práce se personalisté dívají na kolonku s přehledem jazykových dovedností. Ale jazykové kurzy jsou finančně nákladné a někdy i časově náročné.
číst více