Zahraniční studijní pobyt
Studenti, kteří se chystají do ciziny, zatím netuší, co bude dál
Řada českých studentů, kteří plánovali na začátek semestru vyjet studovat do zahraničí, žije v nejistotě. Celou Evropu sevřela druhá vlna pandemie koronaviru a počty nakažených dál stoupají i jinde ve světě. Bohužel ani v rámci Evropy neexistuje jednotný postup pro řešení pandemické situace. Každá země reaguje na aktuální čísla a zavádí různá omezení. Ty se podle vývoje […]
číst víceJak zaplatit studium v zahraničí
Zkušenosti ze studia v zahraničí jsou k nezaplacení. Samotný pobyt vás však bude něco stát. Proto nabízíme pár tipů, jak si zajistit potřebné finance i jak na studijních pobytech mimo Českou republiku ušetřit. Zejména v Evropě je řada vysokých škol, na kterých je možné studovat zcela zdarma. Obecně se například školné neplatí v Dánsku nebo Švédsku. V Británii se […]
číst více10 důvodů proč studovat v zahraničí
Uvažujete o studiu v zahraničí, ale nemůžete se definitivně rozhodnout? Tady je deset důvodů, proč do toho jít. 1. Osvojíte si cizí jazyk Ne každý má nadání na jazyky. Pro někoho může být cizí jazyk stejně složitá věc jako pro jiného matematika. Pokud ale vycestujete do zahraničí, cizímu jazyku se nevyhnete a jednoduše nebudete mít […]
číst víceSoutěž Erasmus Label 2014 na téma „Co mi Erasmus dal a vzal“
Byli jste na Erasmu a máte o svém pobytu co říct? Zapojte se do soutěže Erasmus Label 2014 a vyhrajte zajímavé ceny! Soutěž již pošesté pořádá Dům zahraniční spolupráce (DZS) a jejím tématem je tentokrát „Co mi Erasmus dal a vzal“. Zapojit se může každý, kdo absolvoval studijní pobyt či pracovní stáž v rámci programu Erasmus v období od […]
číst víceIndividuální studijní plán
Dá se sladit studium na vysoké škole se závažnějšími zdravotními problémy? Co když se ocitnete v takové sociální situaci, která vaše studium ohrožuje, nebo školu nezvládáte kvůli práci? V podobných situacích můžete využít takzvaný „individuální studijní plán“. Pojďme se podívat na to, o co se jedná, jak o něj požádat a čeho se vyvarovat.
číst vícePřehled nadací, které poskytují zahraniční stipendia
Málokterá rodina si může dovolit financovat studia svých ratolestí na prestižní zahraniční univerzitě. Výjimečně nadaní studenti mají šanci získat stipendium a hodit finanční starosti za hlavu. Na které nadace je možné se obrátit?
číst víceNevíte, co o prázdninách? Rozšiřte svou znalost jazyků nebo dalších dovedností
Chtěli byste prázdniny využít zajímavě, efektivně a současně užitečně? Během prázdnin se koná velké množství letních škol u nás i v zahraničí, kde se můžete zdokonalit v cizích jazycích, ale také získat další dovednosti, které se vám budou hodit do vašeho životopisu. (pozn.: článek byl 27. 4. 2014 aktualizován (lč))
číst víceJak si vybrat vysokou školu, když víte, jaký obor chcete studovat?
Jsou obory, které jsou na českých školách unikátní a zájemcům o ně tak nezbývá, než se za nimi v případě přijetí přestěhovat. Jsou ale i takové, které má v nabídce více škol, a tehdy je nasnadě vzít v potaz nejen jejich konkrétní náplň a zaměření, ale i to, co vám bude moci nabídnout i samotná škola. Přeci jen jde o rozhodnutí na několik let dopředu. (Pozn.: Článek byl 11. 12. 2013 aktualizován (lč))
číst víceVysokoškolské studium na Maltě? Jedna univerzita stačí
Malta. Ostrov, o němž mnozí uvažují nanejvýš jako o turistické destinaci, ale zřídkakdy jako o místě, kde by strávili několik měsíců či let studia. A přesto i jako studijní destinace není vůbec nezajímavý.
číst víceStudium češtiny v Německu. Proč ne?
Studentka bohemistiky a religionistiky na Masarykově univerzitě v Brně, Bc. Hanka Březinová (24), si s námi povídala o tom, jaké to je studovat češtinu v zahraničí a proč Erasmus nemusí být jen o nekonečných večírcích.
číst více