Erasmus

Postgraduální studium v zahraničí: Jaké jsou možnosti?

Dobojovali jste už válku s vysokou školou a před jménem máte magisterský nebo inženýrský titul, ale zanechat studentského života se vám ještě nechce? Možností je pokračovat na studiu postgraduálním. Nemusí se nutně jednat jen o přípravu na povolání vědce – může jít také o poslední možnost využít studentských výhod a strávit nějaký čas v zahraničí.

číst více

Studium v Německu

Studium v Německu možná nevypadá na první pohled lákavě, nepodíváte se do exotických končin, ale… Německo nabízí kvalitní, cenově dostupné vysokoškolské vzdělání. Vzhledem k silným obchodním kontaktům mezi českými a německými firmami nebudete mít v budoucnu problém s uplatněním.

číst více

Jsem absolvent. A co dál?

Končíte školu a nevíte, jakým směrem se ubírat dál? Možností je hned několik – můžete pokračovat v dalším studiu, začít pracovat, podnikat, a nebo se třeba poohlédnout po tom, co se absolventům nabízí za humny naší republiky…

číst více

Jak studovat ve Francii

Francie je země vína, sýrů, gotických katedrál, ale také vědy. Studium ve Francii je pro Čechy poměrně dobře dostupné a od různých evropských institucí je možné získat také finanční podporu. Ať chcete odjet do Francie na rok, nebo na tři, zkušeností jistě litovat nebudete. (Pozn.: Článek byl 10. 11. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Portugalsko: Erasmus na univerzitě, kterou se inspirovala Rowlingová

Portské víno, fado, ale také studenti v hábitech a kladívka bouchající do hlavy. To je Portugalsko, jak ho poznala Šárka Pantůčková (22). V rámci studia portugalštiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity na jeden semestr vycestovala do Porta.

číst více

Studenti VŠB-TU Ostrava o svém studiu v zahraničí

„Kdo zvládne fakultní jazykové testy, nemusí se studijního pobytu v zahraničí obávat,“ shodují se absolventi Ekonomické fakulty VŠB-TU Ostrava. Jaké jsou jejich zkušenosti se studiem v Řecku, Koreji, Anglii a Finsku?

číst více

Studium češtiny v Německu. Proč ne?

Studentka bohemistiky a religionistiky na Masarykově univerzitě v Brně, Bc. Hanka Březinová (24), si s námi povídala o tom, jaké to je studovat češtinu v zahraničí a proč Erasmus nemusí být jen o nekonečných večírcích.

číst více

Pohodový Erasmus nejen ve velkých městech

Veronika Tomanová vloni strávila jeden semestr na relativně neznámé německé univerzitě. Po této zkušenosti ale tvrdí: i studium v menším městě může být nezapomenutelný zážitek.

číst více

„Španělé nežijí, aby pracovali, ale pracují, aby žili.“

Martin Koníček (24) z Univerzity Karlovy vyměnil na jeden semestr Matematicko-fyzikální fakultu a za Universidad Politécnica de Valencia. Jaké to bylo 1500 kilometrů od domovské Prahy?

číst více

Podmínky studia v zahraničí

Kdy můžete vyjet na zahraniční studijní pobyt? Jaká kritéria rozhodují při výběru studentů? Jaké dokumenty je nutné předem vyřídit? Buďte v předstihu a informujte se o formálních náležitostech studijních programů.

číst více