Studium v zahraničí
Mluvíte francouzsky? Zhodnoťte to!
Určitě jste si taky někdy zanadávali na hromady domácích úkolů a neustálé testy, které vám na střední ztěžovaly jinak celkem příjemný studentský život. Například cizí řeč se ale bez neustálého opakování nenaučíte. Útěchou vám může být to, že se vám tahle dřina jednou vyplatí, protože jazyky dnes můžete využít v nepřeberné škále oborů a mnoha zaměstnavatelům už „jen“ angličtina nestačí.
číst víceMluvíte francouzsky? Zhodnoťte to!
Určitě jste si taky někdy zanadávali na hromady domácích úkolů a neustálé testy, které vám na střední ztěžovaly jinak celkem příjemný studentský život. Například cizí řeč se ale bez neustálého opakování nenaučíte. Útěchou vám může být to, že se vám tahle dřina jednou vyplatí, protože jazyky dnes můžete využít v nepřeberné škále oborů a mnoha zaměstnavatelům už „jen“ angličtina nestačí.
číst víceJoint degrees: dva diplomy jednou ranou
Zatímco ve Spojených státech jsou studijní programy typu joint degrees nebo double (či multiple) degrees již celkem běžné, na evropských školách se teprve začínají prosazovat. V rámci vybraných oborů už je nabízí také několik českých univerzit a vysokých škol. Pozn. Článek byl 8. 8. 2016 aktualizován (kav).
číst víceTipy, jak ušetřit při cestování
„Low cost travelling“ se stává čím dál větším hitem. Možností, jak procestovat svět za skoro zadarmo je více, než by se mohlo na první pohled zdát. A ne nadarmo se říká, že cestování je jedinou věci, kterou si můžete koupit a zároveň vás udělá bohatšími.
číst víceDvoutýdenní Erasmus
Chcete o prázdninách vycestovat, ale máte čas jeden či dva týdny? V rámci projektu Erasmus+ probíhá nejen v létě spousta akcí, které se konají v různých evropských zemích. Jsou zaměřeny třeba na sport, kulturu, sociální sítě či fotografování a hrazeny z fondů EU.
číst víceJak sehnat letní brigádu v zahraničí
Léto, moře, zdokonalení se v cizím jazyce – a nějaké ty vydělané peníze. Pokud si nějak takto představujete ideální letní brigádu, seberte odvahu a jeďte. Jde nejen o neocenitelnou zkušenost, ale o zážitky, nové přátele a také zajímavou položku do CV. A navíc – kdy jindy v životě budete mít prázdniny skoro 4 měsíce?
číst víceHumus k snídani a politická opatrnost – nejen to znamená studium v Kataru
„V Kataru je celý svět,“ říká Tomáš Kocourek (26), který se do katarského hlavního města Dauhá vydal studovat arabštinu. Získal stipendium od Qatar University a studuje roční program Arabic for Non-native speakers. Objevuje Katar se všemi jeho klady a zápory. Z pohledu studenta popisuje zemi, ve které se vládnoucí rodina a vnitřní politika nekritizuje a v které není uprchlý tygr na dálnici nijak velkým překvapením.
číst víceChci rozcestovat mladé Čechy
Takový cíl si dal Lukáš Kerhart, sedmadvacetiletý rodák z Moravskoslezského kraje, který objíždí střední a vysoké školy po celé ČR a motivuje studenty k dlouhodobějším pobytům v zahraničí. Sám navštívil 30 zemí a 5 let v různých zemích žil. O svých zkušenostech napsal i knihu Cestování – nejlepší životní investice, ve které se snaží mladým lidem přiblížit, jak jim může pobyt v cizí zemi pomoci v nalezení budoucí profese či ve startu kariéry.
číst víceJak si vybrat zahraniční VŠ
Chtěli byste cestou do školy vídat Big Ben, jezdit přes Golden Gate Bridge nebo pořádat pikniky v Central Parku? Studium v cizí zemi si můžete vybírat podle mnoha kritérií. Pokud do toho chcete jít, měli byste začít řešit vše nejpozději včas.
číst víceRok v Číně mi změnil pohled na život
„Žít v rozvojové zemi je fantastická zkušenost, která ale není úplně zadarmo,“ říká česká studentka Sue Nguyen (26) poté, co absolvovala roční studium oboru čínský jazyk a kultura na Sichuan University v čínském městě Čcheng-tu. Kulturní šok, škola, čínština i škola života, tak by se dal charakterizovat její pobyt v zemi s nejrychleji rostoucí ekonomikou světa. Po návratu do Čech si více cení věcí, které na první pohled považujeme za samořejmost.
číst více