Nela Wurmová
Přehled dnů otevřených dveří na vysokých školách
Leden a únor jsou měsíce, ve kterých je třeba se rozhodnout o volbě studijního oboru a podat si přihlášku. Vysoké školy se snaží studentům tuto volbu zjednodušit pořádáním dnů otevřených dveří, kde se dozvíte podrobnosti o vyhlédnutých oborech, setkáte se s potenciálními spolužáky a můžete se zeptat samotných vyučujících na všechno, co vás zajímá. Seznámíte se navíc s prostředím […]
číst víceSrb Alexandr Leksa: Studium v Brně bylo těžké, ale jsem za ně rád
Alexandr Leksa je napůl Čech, napůl Srb. Jeho prarodiče i tatínek jsou původem Češi, maminka pochází ze Srbska. On sám se narodil v srbském Banátu ve městě Bela Crkva. Dva a půl roku strávil v Brně studiem češtiny a lesnictví. „Doporučil bych to každému od nás,“ říká s úsměvem.
číst víceIndividuální studijní plán
Dá se sladit studium na vysoké škole se závažnějšími zdravotními problémy? Co když se ocitnete v takové sociální situaci, která vaše studium ohrožuje, nebo školu nezvládáte kvůli práci? V podobných situacích můžete využít takzvaný „individuální studijní plán“. Pojďme se podívat na to, o co se jedná, jak o něj požádat a čeho se vyvarovat.
číst víceGAUDEAMUS 2013 z pohledu organizátora
Jaké je zákulisí pořádání brněnského veletrhu pomaturitního vzdělávání? Jak se proměňuje program a složení vystavovatelů? Na to jsme se zeptali Pavla Mikuly, organizačního garanta veletrhů Gaudeamus.
číst víceFOTOREPORTÁŽ: Gaudeamus 2013 v Brně
Dvacátý ročník veletrhu Gaudeamus proběhl v uplynulých dnech na brněnském výstavišti. Výjimečný byl nejen složením vystavovatelů, ale také bohatostí doprovodného programu. Podívejte se na aktuální fotoreportáž.
číst víceMáte v hlavě zajímavý projekt? Soutěžte a vyhrajte ultrabook
Máte nápad, co by se dalo zlepšit ve vašem okolí? Rádi byste si vyzkoušeli, jak se vytváří projekt pro získání prostředků z Evropské unie? Ministerstvo pro místní rozvoj vyhlašuje soutěž pro středoškoláky, kteří si mohou vyzkoušet ve dvoučlenných až pětičlenných týmech z jedné třídy pod vedením pedagoga vypsat celou projektovou žádost. Úkolem soutěžících je zamyslet se nad […]
číst víceDivadelní fakulta JAMU otvírá Univerzitu třetího věku
Janáčkova akademie múzických umění v Brně v roce 2014 opět otevírá Univerzitu třetího věku. V nabídce bude třídílný cyklus přednášek „Jak vzniká divadlo“: Jak vzniká divadlo I (Úvod do dějin, teorie a praxe divadla) v termínu 9. ledna – 20. března 2014 Jak vzniká divadlo II (Specifika moderního divadelního vývoje) v termínu 27. března – 19. června 2014 Jak vzniká divadlo III (Současné divadlo a související obory v kontextu dnešní […]
číst víceStudent VŠFS Roman Kadlec: Marketingová komunikace tu není jen o „drcení“
Roman Kadlec je studentem oboru Marketingová komunikace na Vysoké škole finanční a správní v Praze. Svou školu by doporučil a již nyní přemýšlí o nejrůznějších projektech do budoucna.
číst víceJaká je budoucnost učení? Zapojte se do soutěže
„Představ si budoucnost učení – uvolni svůj jedinečný potenciál“ – to je název soutěže vyhlášené Evropskou platformou občanské společnosti pro celoživotní učení. Zapojit se do ní můžete zasláním obrázku nebo fotografie do 10. listopadu 2013. Soutěžit můžete v následujících kategoriích: Prostředí k učení: učíme se vždy a všude. Kde a s kým byste se učili nejraději? Rozmanitost v učení: mottem Evropy je „sjednoceni […]
číst víceTipy a rady k maturitě od úspěšných maturantů
Čas běží a kolem studentů čím dál více obchází strašák maturitní zkoušky. Na co se připravit, jak to celé zvládnout a nezbláznit se při tom? Zeptali jsme se těch, kdo zkoušku úspěšně zvládli v minulém roce.
číst více