Andrea Beláňová
Olomouc hostí mediky z celého světa
Lékařská fakulta Univerzity Palackého v Olomouci hostí letos přes 40 studentů ze zemí celého světa. Na výměnné stáže na odborných pracovištích lékařské fakulty a fakultní nemocnice dorazili studenti z různých zemí Evropy, z Turecka, Mexika, Libanonu, Brazílie, Malajsie i Tchaj-wanu. Výměnné pobyty jim zajišťuje mezinárodní studentská organizace IFMSA (International Federation of Medical Students’ Association). Studenti mohou během pobytu absolvovat výlety […]
číst víceSpeciál O OBORECH: Demografie
„Demografie stojí na pomezí přírodních a sociálních věd. Dotýká se událostí, které se týkají každého člověka.“ Přesně takovými větami lákají univerzity své potenciální studenty. Co si pod tímto oborem můžete skutečně představit a kam se za ním vydat?
číst více„České školy neumí pracovat s talenty“, zní závěr konference
Konference na téma Talent v České republice aneb Strategie udržitelnosti, společenská odpovědnost firem a vzdělávání se konala v polovině června 2011 v rámci platformy Byznys pro společnost a ve spolupráci s místopředsedou Senátu ČR Petrem Pithartem. Partnery akce byly Skupina ČEZ, Tesco SW a Agentura PubliCon. Na konferenci se sešli zástupci velkých firem i školských institucí a pokoušeli se hledat odpovědi […]
číst víceAfrika: kontinent pro vaše studium?
Studium v zahraničí je stále populárnější fenomén, Afrika však stále zůstává poměrně neobjevenou zemí. Způsobů, jak se dostat z Evropy do místních vzdělávacích institucí, není mnoho. Potřebovat budete především peníze a trochu odvahy vrhnout se do neznámého světa.
číst víceHledám brigádu. Zn.: Na poslední chvíli.
Nevyšla vám dlouho plánovaná práce, nebo selhala organizace dovolené? Zjistili jste, že byste náhle potřebovali doplnit finance? Nebo pro samé zkoušky nebyl na shánění brigády dosud čas? Podívejte se s námi, jaké šance na přivýdělek v létě máte, pokud začínáte s hledáním až teď.
číst víceBakalář víc než inženýr? Jak řešit změnu ve studijních programech
Pavla je inženýrka, studovala pětiletý magisterský obor. Po letech by si ráda doplnila vzdělání ve svém oboru. Podala si tedy přihlášku na dvouletý navazující magisterský obor. K jejímu překvapení ale přihláška nebyla přijata – Pavle totiž chyběl požadovaný titul bakalář. Může se to stát i vám? Jaká jsou oficiální stanoviska?
číst vícePlzeňská práva mohou přijít o akreditace
Právnické fakultě při Západočeské univerzitě v Plzni hrozí odnětí akreditací na některé obory. Akreditační komise ministerstva školství navrhla tento postup především proto, že k odchodu se chystá řada pracovníků fakulty. Pokud by návrh prošel, bylo by to poprvé, kdy by byla akreditace odňata veřejné vysoké škole. Ohrožena je akreditace doktorského studijního programu Teoretické právní vědy a magisterský obor […]
číst vícePodmíněné přijetí: pro koho je určeno?
V souvislosti se státními maturitami se stále častěji skloňuje spojení „podmíněné přijetí“. Dozvídáme se, že ministr Dobeš jej chce vyjednat a univerzitám se nelíbí. O co tedy jde? A může se týkat i vás?
číst víceMŠMT zveřejnilo nejúspěšnější školy ve státních maturitách
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ve čtvrtek 23. června zveřejnilo seznamy s gymnázii a středními odbornými školami, jež dosáhly v letošních státních maturitách nejlepších výsledků. Skóre je výpočtem celkového výsledku školy, který zohledňuje například úspěšnost a neúspěšnost maturantů, přepočet mezi základní a vyšší úrovní nebo počet žáků závěrečného ročníku, kteří nebyli k maturitě připuštěni. Vůbec největší úspěšnosti dosáhli mezi […]
číst vícePOROVNÁNÍ OBORŮ: Mezinárodní vztahy na soukromých školách
Mezinárodní vztahy patří mezi nejatraktivnější obory. Lákají vás jazyky a politika? Vidíte svou kariéru v diplomacii? Podívejte se, jaká je nabídka oborů na našich soukromých vysokých školách.
číst více