Vysoká škola
Nejnovější výsledky o stavu přijatých na vysoké školy
Ústav pro informace ve vzdělávání (ÚIV) vydal další ze svých výročních statistik sledujících stav přihlášených a přijatých uchazečů o studium na vysoké, resp. vyšší odborné škole. Podívejte se, jaký je výsledek za akademický rok 2011/12 právě v případě vysokých škol.
číst víceDo práce bez vysoké školy: sebevražda?
Po maturitě se jim nepovedlo dostat se na vysněný obor, nebavila je škola, nebo se prostě rozhodli ve studiu dál nepokračovat. Rozhodli se hledat si zaměstnání. Jak se jim to daří bez vysokoškolského vzdělání? Co nakonec určuje úspěšnost uchazečů o dobrou práci?
číst víceFulbrightova komise oslavila 20 let otevřením nové kanceláře v Praze
Komise J. Williama Fulbrighta, příspěvková organizace Ministerstva školství (MŠMT) spolufinancovaná vládou USA, slaví v letošním roce 20. výročí svého založení. Ve čtvrtek slavnostně otevřela svoji novou kancelář v Karmelitské 17 v Praze 1. Zřízením tohoto nového pracoviště by mělo dojít k výrazné úspoře nákladů na provoz Komise, a tím i ke zvýšení počtu stipendistů, kteří se programu akademických výměn zúčastní. Zájemci zde najdou […]
číst víceVeřejná, státní nebo soukromá?
S tím, jak se stále častěji a hlasitěji hovoří o možném zavedení školného na veřejných a státních školách, začínají se mezi studenty stále více ozývat debaty o tom, zda už pak nebude takový rozdíl mezi tím, zda si podat přihlášku na soukromou, nebo státní či veřejnou školu. Jenže o výběru vysoké školy by rozhodně neměla rozhodovat jen finanční stránka studia… Pozn. Článek byl 14. 12. 2012 aktualizován. (kav)
číst víceJak vybrat tu správnou (vysokou)?
Je jen málo životních dilemat, která by ve své obtížnosti předčila rozhodování o vlastní budoucnosti. Jakoby nestačilo, že maturanti mají už v těchto dnech plnou hlavu záludných maturitních otázek, které je pronásledují už teď při písemných i ústních testech ve škole (a někoho možná i v noci). Do toho všeho se teď musí rozhodnout, kam se budou ubírat, až dokončí střední školu. Pozn. Článek byl 15. 1. 2014 aktualizován (lč).
číst víceVŠ, nebo VOŠ? Jaký je v tom vůbec rozdíl?
Milí maturanti, do dvou měsíců byste měli mít jasno ve vyplněných přihláškách. Při prohledávání vhodných oborů jste možná začali váhat mezi vysokou (VŠ) a vyšší odbornou školou (VOŠ). Nabízíme vám přehled výhod a nevýhod studia na těchto dvou institucích. (Pozn.: Článek byl 16. 1. 2014 aktualizován. (lč))
číst více