Vysoká škola chemicko-technologická v Praze
V pražské MHD nadále jen se studentským průkazem
Jakkoli to do poslední chvíle vypadalo, že si všichni pražští studenti budou muset hromadně zařizovat kartu Opencard nebo papírové „lítačky“, a to bez ohledu na to, zda jsou z Prahy, či nikoli, nakonec se některým školám podařilo se s Dopravním podnikem hl. m. Prahy (DPP) domluvit na ponechání stávajících podmínek. Ty umožňují studentům jako cestovní doklad pro […]
číst víceSpeciál O OBORECH: Inženýrská informatika
V dnešním dílu speciálu, se vám představí jeden z mnoha IT oborů. Čím je specifický? Spojuje moderní technologie s aplikovanou vědou. Více se dozvíte v následujících řádcích.
číst víceFoto soutěž Chemie je cool
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze pořádá 3. ročník fotografické soutěže Chemie je cool. Podívejte se na svět kolem sebe hledáčkem fotoaparátu a pokuste se zachytit chemii kolem sebe jinak. Vítězný autor si odnese fotoaparáty firmy Olympus. Chemie je cool bude probíhat ve třech kolech: 1. kolo – únor, březen, duben, květen 2. kolo – červen, červenec, srpen, září 3. kolo – říjen, listopad, […]
číst víceDen vědy na pražských vysokých školách
Pátý ročník Scientia Pragensis neboli Den vědy na pražských vysokých školách se koná v pátek 2. prosince 2011. Akce s podtitulem „Přitažlivě, zajímavě, netradičně – věda zblízka“ začíná od 9 hodin v prostorách Vysoké školy ekonomické. Připraveny budou tematické stánky pražských vysokých škol. Účastníky pátého ročníku jsou: České vysoké učení technické, Česká zemědělská univerzita, Univerzita Karlova, Vysoká škola ekonomická a Vysoká škola […]
číst vícePOROVNÁNÍ OBORŮ: Analytická chemie
Chemie jako taková je široká vědní disciplína, a proto je dobré se v ní od počátku nějakým směrem specializovat. Analytická chemie je jednou z možností. Studovat ji můžete hned na několika vysokých školách v České republice – pojďme se podívat na přehled možností.
číst víceSpeciál O OBORECH: Anorganická chemie
Chemie je věda velmi důležitá pro dnešní dobu a na její výdobytky narážíme na každém kroku. Jednou z možných specializací v této oblasti je právě chemie anorganická; obor, který můžete studovat hned na několika českých školách.
číst víceDoktorand VUT Jakub Altšmíd: Nebojte se chemie
Jakub získal inženýrský titul na Vysoké škole chemicko-technologické a pokračuje postgraduálním studiem na Vysokém učení technickém v Brně.
číst víceNový obor na VŠCHT: Forenzní analýza
Vysoká škola Chemicko-Technologická v Praze získala akreditaci na studijní bakalářský obor Forenzní analýza. Přihlášku bude možné podat od 1. července 2011. Základ studia tvoří přednášky a semináře z oborů chemie, biologie, genetiky, fyziologie, toxikologie a kriminalistiky. V laboratořích si posluchači osvojí odpovídající praktické dovednosti a návyky. Kromě toho získají vzdělání i v oblasti informační techniky tak, aby byli schopni zpracovávat data z analýzy […]
číst víceSpeciál O OBORECH: Materiálové inženýrství
Studijní obor na pomezí chemie, fyziky, technických věd a výrobní technologie. Poměrně univerzální vědní disciplína, která má budoucnost. Možnost zapojit se do rozvoje nových materiálů, kterých je zapotřebí ve všech sférách lidské činnosti. A nebo prostě obor, kam se dá dostat bez přijímaček. Ve všech případech jde o materiálové inženýrství.
číst vícePOROVNÁNÍ OBORŮ: Technologie potravin
Vyznat se v potravinách, stát se odborníkem na jejich správnou konzervaci a složení, pracovat jako hygienik. Pokud vás podobná kariéra láká nebo pokud vás prostě baví chemie a rádi byste pro ni našli konkrétní a praktické využití, možná vás bude zajímat studijní obor technologie potravin.
číst více