Masarykova univerzita v Brně
POROVNÁNÍ OBORŮ: Speciální pedagogika
Co je posláním studia speciální pedagogiky, je asi hned zřejmé: jde o obor, který studenty připravuje pro práci (nejen) v oblasti školství, přičemž asi největší důraz se klade na výchovu jedinců se speciálními výchovnými i vzdělávacími potřebami. (článek byl aktualizován 27. 4. 2013)
číst víceKteré VŠ ještě přijímají přihlášky?
S únorem je minulostí i deadline pro podávání přihlášek na většinu vysokoškolských oborů. Celá řada škol ale přihlášky přijímá dál. Přinášíme Vám přehled nejzajímvějších z nich.
číst víceNa vysokou s online testy
Ne všem vyhovuje práce s počítačem, ne každému se dobře učí ze svítícího monitoru. Někteří studenti však dávají přednost právě e-learningu před klasickou formou studia nebo tuto možnost kombinují s přípravou z učebnic.
číst víceProč se čeští studenti obávají studia v zahraničí?
Až polovina vysokoškolských studentů se nechystá vyjet za studiem do zahraničí – tak zní výsledek ankety, kterou provedla informační síť EUROPE DIRECT. Obavy mají čeští studenti z jazykové bariéry, odloučení od rodiny a přátel. Nedostatek finančních prostředků uvedlo jako hlavní důvod svého nezájmu o zahraniční studium mnoho z dotazovaných. Tento problém je znatelný například při výjezdu do Skandinávie, kde student musí většinou sáhnout i do vlastních finančních rezerv.
číst víceSpeciál O OBORECH: Netradiční studijní obory II. díl
V druhém díle speciálu o netradičních oborech budeme pátrat po tom, co obnáší studium Optometrie, Dentální hygieny, Rybářství, Důlního měřictví nebo Obuvnické a galanterní technologie a hygieny obouvání. První díl netradičních oborů najdete zde.
číst víceSpeciál O OBORECH: Netradiční studijní obory I. díl
V prvním díle speciálu o netradičních oborech budeme pátrat po tom, co obnáší studium oborů Aktivity v přírodě, Průmyslové vlastnictví, Nanomateriály, Zemědělství tropů a subtropů nebo Nutriční terapeut.
číst vícePOROVNÁNÍ OBORŮ: Psychologie
Studium psychologie je pro spoustu lidí vysněnou budoucností. Splnit si tento sen mohou dnes studenti na několika různých fakultách. Každá z nich má trošku jiné zaměření, formu studia nebo uplatnění. Podívejte se, co nabízí ta která z nich. Pozn. Článek byl aktualizován 27. 1. 2014 (kav).
číst víceJak správně vyplnit elektronickou přihlášku?
Papírovým přihláškám na vysoké školy již pomalu odzvonilo. Mnohé české univerzity přijímají od svých uchazečů již výhradně elektronické přihlášky. Necelé dva měsíce před „přihláškovým deadlinem“ je ten správný čas upozornit na hlavní chyby, které můžou uchazeči udělat při vyplňování elektronické přihlášky.
číst víceKterá VŠ je uvnitř nejkrásnější? Porovnání nabízených prostorů pro studenty
Není úplně běžné vybírat si vysokou školu podle toho, jaké prostory nabízí studentům, případně podle toho, jak vypadá knihovna nebo chodby. Přesto je to důležité. Považte, že v daných prostorech budete trávit tři až pět let života. A nejen to – škola, která vychází vstříc studentům svými prostory, jim bude vycházet vstříc také v jiných věcech. (Pozn.: Článek byl 15. 1. 2014 aktualizován. (lč)))
číst víceAnketa: Ve kterém městě se nejlépe studuje?
Nejen kvalita výuky hraje roli při podávání přihlášek na vysokou. Uchazeči hodnotí také pohodlí daného města a jeho studentské zázemí. Proto jsme se zeptali studentů z různých měst, jak se jim v jejich městě žije. Zajímalo nás prostředí v Plzni, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze, Ostravě, Brně a Olomouci.
číst více