Přijímací řízení
VŠ, nebo VOŠ? Jaký je v tom vůbec rozdíl?
Milí maturanti, do dvou měsíců byste měli mít jasno ve vyplněných přihláškách. Při prohledávání vhodných oborů jste možná začali váhat mezi vysokou (VŠ) a vyšší odbornou školou (VOŠ). Nabízíme vám přehled výhod a nevýhod studia na těchto dvou institucích. (Pozn.: Článek byl 16. 1. 2014 aktualizován. (lč))
číst víceDny otevřených dveří – k čemu jsou dobré?
Většina českých škol pořádá pro uchazeče o studium dny otevřených dveří. Jaký bývá jejich program? Mají ještě v době internetu smysl? Dvířka ke dnům otevřených dveří otevírají následující řádky.
číst vícePřípravné kurzy na vysokou školu – jak si vybrat?
Už víte, jaký obor chcete po maturitě studovat? Zjistili jste však, že obsah přijímacích zkoušek je výrazně nad rámec středoškolské látky? Pak je nejlepší přihlásit se na přípravné kurzy, které mohou být základem vašeho úspěchu u přijímacích zkoušek. Jak si ale vybrat?
číst vícePřípravné kurzy na vysoké školy
Nabídka přípravných kurzů na vysoké školy se vzhledem k rostoucímu zájmu uchazečů zvýšila. Který kurz ze široké palety vybrat, aby vás dostatečně připravil na přijímací řízení? V následujícím článku vám přiblížíme tři nejznámější vzdělávací instituce v České republice.
číst víceNaučte se řeč těla bez kudrlinek a slušnosti
Kdo se někdy věnoval alespoň chvilku rétorice a neverbální komunikaci, jistě ví, že podstatnou část výuky tvořila pravidla, jak působit na svůj protějšek slušně a podle etikety. Neetické podvůdky a fígle se označovaly za nevhodné a používaly se jen jako odstrašující příklady. Tomu je nyní konec. Německá lektorka rétoriky Gloria Becková učí, jak bez kudrlinek a ohledů dosáhnout svého cíle. Pozn. Článek byl 16. 5. 2013 aktualizován. (kav)
číst víceUplatnění absolventů vysokých škol – jaké máte šance?
Dříve či později každé studium skončí. Jen hrstka lidí baží po vzdělání natolik, že se zapíše do doktorandského studia. Ostatní, a těch je většina, se po získání titulu Bc. nebo Mgr. musí poohlédnout po práci. Podle nové studie se některé vysoké školy mohou chlubit téměř stoprocentní úspěšností svých studentů při hledání práce.
číst vícePrvní dny na VŠ. Poradíme vám, jak na to
První dny na vysoké škole dokážou pěkně zamotat hlavu. Ze všech stran se na člověka valí neúplné informace o nastávajících povinnostech, o případných studentských výhodách a slevách, a když člověk něco nepochytí, najednou zjistí, že nikdo vlastně nic pořádně neví. V následujícím přehledu se dozvíte víc o nejdůležitějších krocích, které vás čekají. Pozn. Článek byl 5. 9. 2012 aktualizován (kav).
číst víceVysokoškolské koleje – podrobné informace pro nováčky
Následující řádky jsou určeny především těm, kteří ještě neměli tu nádhernou možnost pobývat na vysokoškolských kolejích. Dozvíte se, co vás na nich čeká, co smíte, co nesmíte, apod.
číst víceDostal jsem se na víc škol. Jak si mám vybrat?
Jakkoliv absurdně může toto dilema znít těm, kteří letos u přijímaček neuspěli, pro ty, jichž se týká, jde o nelehké rozhodování. Konečné rozhodnutí je samozřejmě na vás, ale poradíme vám, co byste rozhodně měli zohlednit.
číst víceDostal jsem se na VŠ – co teď?
Přinášíme vám druhý díl rad úspěšným uchazečům o studium na VŠ. Tentokrát si vezmeme na mušku koleje, menzy, shánění učebnic a brigády.
číst více