Nový stavební úřad hledá odborníky na VŠB-TUO
Radnice v Ostravě-Vítkovicích navázala spolupráci s Vysokou školou báňskou – Technickou univerzitou Ostrava (VŠB-TUO). Důvodem je, že město potřebuje schopné pracovníky pro nově vznikající stavební úřad. Hledat je chce mezi budoucímu absolventy na Fakultě stavební.
„Chceme, aby stavební úřad ve správě Vítkovic byl na odborné výši, stojíme o kvalitní zaměstnance, profesionály orientující se v problematice veřejné správy. Oslovili jsme proto stavební fakultu, která by mohla studenty oboru městské inženýrství připravovat pro potřeby našeho stavebního úřadu takzvaně na klíč,“ uvedl starosta Vítkovic Richard Čermák.
Univerzita a radnice už podepsaly memorandum o spolupráci. V praxi to bude probíhat tak, že už během studia budou mít vysokoškoláci možnost vyzkoušet si práci na úřadě a pracovní zkušenosti následně využít třeba ve své závěrečné práci.
„Memorandum ale směřuje také k prohloubení spolupráce v oblasti celoživotního vzdělávání, kde počítáme s dalším rozvojem odborných znalostí stávajících zaměstnanců stavebního úřadu,“ doplnil Čermák. Podle něj spolupráce prospěje nejenom univerzitě a radnici, ale i ostatním částem Ostravy, kde od července stavební úřad zahájí svou činnost: „Myslím, že o dobře připravené a kvalifikované odborníky orientující se v praxi bude zájem všude, nejen v Ostravě.“
Univerzita se ke spolupráci také staví pozitivně. Díky ní bude možné realizovat nejenom studentské stáže, ale rovněž do výuky zapojit odborníky z praxe. „Studijní programy městského inženýrství zapadají do konceptu přípravy studenta na působení ve státní správě, doposud v nich ale chyběla praxe,“ sdělil Martin Ferko, tajemník katedry městského inženýrství.
Zdroj: Novinky.cz
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Foto: FAST VŠB-TUO
Další články k tématu
IT firmám chybí odborníci, zaměstnávají kvůli tomu studenty
S rozmachem informačních technologií (IT) potřebují firmy stále více zaměstnanců. Odborníků na trhu práce je přitom nedostatek. Firmy proto začaly spolupracovat se středními školami a zaměstnávají středoškoláky už během studií. Samy si tak vychovávají budoucí odborníky v oboru. Firmy si postupně uvědomují, že zaměstnávat studenty má své výhody. Dokládá to počet pracovních nabídek pro studenty, který čítá […]
číst víceVŠ jako cesta k bohatství? Mezi nejbohatšími lidmi je většina s titulem
Dvacítka nejbohatších lidí světa a dvacítka nejbohatších Čechů v roce 2023. Většina z nich s vysokoškolským titulem. Mezi nimi jen hrstka odpadlíků, kteří na vysokou školu nastoupili, ale studium nedokončili. Nabízí se tak otázka, zda i v dnešní době existuje souvislost mezi vysokoškolským studiem a bohatstvím. Zamýšlel se nad tím časopis Forbes. Podívejme se nejprve blíže na první tři […]
číst více