Dagmar Husárová
Poznejte rusínský jazyk a kulturu na letní škole v Prešově
Je vám 18 a více, studujete střední nebo vysokou školu a zajímáte se o rusínský jazyk a kulturu? Pak právě pro vás může být zajímavá mezinárodní Letní škola rusínského jazyka a kultury na Prešovské univerzitě v Prešově. Koná se od 14. června 2010 do 4. července 2010 a jejím cílem je získání jazykových dovedností a poznatků z karpatorusínské kultury a historie. Letní školu […]
číst víceZískejte titul European Master v oboru lidských práv
Pod záštitou Evropské unie vznikl jednoletý studijní program European Master in Human Rights and Democratisation (E.MA), jehož cílem je vychovat profesionály na poli lidských práv a demokratizace. Na jeho realizaci se podílí více než 40 evropských univerzit včetně Masarykovy univerzity v Brně. Studenty tohoto programu se mohou stát absolventi bakalářského studia, kteří na své konto nasbírali minimálně […]
číst víceJak vyplnit přihlášku na vysokou?
Únor, zima v plném proudu, čas kolonek, čas vyplňování přihlášek. Kam který údaj zapsat? Kde a co podepsat? Co přiložit a jak se v tom neztratit? To vše vám osvětlí následující článek. Pozn. Článek byl 16. 1. 2012 aktualizován (kav).
číst vícePOROVNÁNÍ OBORŮ: Biologie – II. díl
Opět se v porovnání vracíme k biologickým oborům. Jednotlivé univerzity jsou opravdu štědré, co se týče specializací, a tak se nemusíte bát, že se budete věnovat rostlinám namísto plného studia živočichů. Kromě toho školy nabízejí ekologicky orientované obory i obory aplikující různé technologie a metody v biologii.
číst víceLéto v laboratoři pro jaderný výzkum CERN
Evropská laboratoř pro jaderný výzkum CERN zajišťuje pro vybrané studenty vysokých škol fyziky, informatiky a strojnictví možnost podílet se na jejích projektech, navštěvovat speciálně připravené přednášky a workshopy. CERN sídlí v Ženevě ve Švýcarsku a pobyt studentů se čítá od 8 do 13 týdnů. Laboratoř hradí studentům náklady na život v Ženevě a také jim přispívá určitou částkou na […]
číst vícePodle čeho vybírat přípravný kurz na VŠ?
Připravujete se na přijímací zkoušky? Pak nejspíš uvažujete, jak uspět mezi množstvím dalších uchazečů, které znalosti si bezpečně osvojit a co se naučit, jak když bičem mrská. Nestačí-li vám samostudium ukázkových otázek, můžete zkusit některý z přípravných kurzů. Pozn. Článek byl 14. 10. 2011 aktualizován (kav).
číst víceCena Karla Velikého pro mladé Evropany
Evropský parlament a Nadace pro mezinárodní Cenu Karla Velikého v Cáchách pořádá soutěž projektů směřujících k rozvoji a integraci EU, porozumění evropské identitě a zlepšení vzájemného evropského soužití. Za projekty lze, podle pravidel soutěže, považovat jak akce pro mladé a výměnné pobyty, tak internetové projekty evropského rozměru. Přihlásit se mohou jednotlivci i skupiny ve věku od 16 do 30 let […]
číst vícePět otázek pro… Jana Pirka
Přednosta Kardiocentra Institutu Klinické a experimentální medicíny (IKEM), kardiochirurg s téměř 7000 operacemi, držitel Ceny vydavatelství Economia za nejlepšího českého manažera ve zdravotnictví, atlet – běžec. To vše je jedenašedesátiletý prof. MUDr. Jan PIRK, DrSc. Medicínu považuje za krásné zaměstnání. A jak vzpomíná na její studium?
číst víceKombinované studium – oč v něm běží?
Možná jste někdy uvažovali o rozšíření si svých obzorů dalším studiem na akademické půdě. Je-li pro Vás hlavní překážkou nedostatek času na pravidelnou výuku v pracovních dnech (ať již kvuli současnému studiu nebo zaměstnání), řešením může být kombinovaná forma studia. Co to obnáší? Zeptali jsme se studijní referentky pro kombinované studium Filozofické fakulty MU Ivany Kroupové a studijní referentky pro kombinované studium Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií VUT Renaty Vejrostové.
číst víceStudujte v zahraniční a mějte na to – díky mezinárodním dohodám
Chtěli byste vyjet za studiem za hranice, ale chybí vám finance? Dostat je můžete od zahraničních organizací – smluvních partnerů České republiky. Pojďme si povědět, co je k tomu potřeba a jaké možnosti se vám nabízí.
číst více