Doktorandské studium na Fakultě humanitních studií v Plzni akreditováno

Studenti Fakulty humanitních studií Západočeské univerzity již letos budou moci pokračovat v doktorandském studiu přímo v Plzni. Nebudou tedy muset dojíždět jinam, jak tomu bylo až doposud.

číst více

Počet středních škol v ČR by měl klesnout téměř o polovinu

Do tří až pěti let by měl počet středních škol v České republice klesnou téměř o polovinu. Tato redukce by měla proběhnout dvěma způsoby. Prvním je úplné zrušení několika desítek středních škol. Druhým způsobem je slučování menších škol do větších komplexů a to nejen právně, ale také fyzicky umístněním do jedné budovy.

Den otevřených dveří na Právnické fakultě v Brně

Právnická fakulta Masarykovy univerzity v Brně bude pořádat den otevřených dveří 5. ledna 2004

Hurikánové prázdniny v USA

Čas od času se stane něco, co zapříčiní výjimečné dny volna. Jestliže u nás známe prázdniny uhelné (tedy, ty už tu dlouho nebyly) nebo chřipkové (ty se podle studentů nevyskytují také až tak často), v USA měli nedávno volno kvůli hurikánu Isabel.

číst více

JCU sází na zahraniční studium

Podle vyjádření rektora Jihočeské univerzity Františka Střelečka by každý její student měl alespoň jeden semestr standardní délky magisterského studia absolvovat v zahraničí.

číst více

Přijímací zkoušky na SŠ budou zřejmě zrušeny

Ministerstvo školství uvažuje o zrušení přijímacích zkoušek na střední školy.

číst více

Padělatelé maturitních vysvědčení zatím na svobodě

V Pardubicích bylo možné za osm tisíc korun koupit falešné maturitní vysvědčení. Podvodníci, kteří falešná maturitní vysvědčení prodávali, přesto že je policie zatkla přímo při činu, zřejmě nebudou potrestáni. Policisté si totiž nejsou jisti, jestli se dopustili trestného činu.

Dvacátá Dunajská konference

Od pátku 28.9 probíhala v Praze dvoudenní Dunajská konference, která sdružuje 45 univerzit především ze střední a jihovýchodní Evropy. Cílem konference je pomoc univerzitám států, které čekají na pozvání do EU. Nové členské země by jim měly pomoci především se slaďováním a s přípravou vysokoškolských standardů, například bodovým hodnocením studia.

Začíná zápis do ankety Zlatý Ámos

Od 24.září až do konce roku mohou žáci zapsat své oblíbené pedagogy do ankety o nejoblíbenějšího učitele, která se jmenuje Zlatý Ámos.

číst více

INDOŠ – využití počítačů není povinné

Využití počítačů v rámci projektu Internet do škol se rozvíjí jen pozvolna. Zařazení informatiky mezi nepovinné či volitelné předměty totiž závisí pouze na rozhodnutí ředitele školy.