Zdravotní sestrou jedině s vysokoškolským diplomem

V zemích Evropské unie je vcelku běžné, že zdravotní sestry získávají vzdělání na vysokých školách. U nás k tomuto povolání doposud stačila pouze maturita z příslušného oboru. Od školního roku 2005/06 by se to však mělo radikálně změnit.

číst více

Protesty rakouských studentů umění pokračují

Poté, co studenti vídeňské Univerzity pro užitkové umění (Universität für angewandte Kunst) minulý týden zahalili čtyřicet památek v centru města, konal se v noci z neděle na pondělí nový protest.

Studenti zahalili památky

Nejenom čeští studenti se bouří proti nedostatku financí na univerzitách. Minulý týden vyšli do ulic hlavního města Rakouska studenti Univerzity užitkového umění (Universität für angewandte Kunst) a zahalili čtyřicet kulturních památek na vídeňské Ringstraße.

MASARYKOVA UNIVERZITA SE OTEVÍRÁ ZÁJEMCŮM

Ačkoliv se doba podávání přihlášek na vysoké školy zdá ještě vzdálená, není úplně namístě toto téma zasouvat na později. Ti, z vás, kteří se letos o vysokoškolský post hlásit budete, byste asi již měli vážně uvažovat, kam své přihlášky zašlete. K rozhodování vám jistě mohou napomoci dny otevřených dveří, které jednotlivé fakulty pro zájemce pořádají. Na Mikuláše, tedy 6.prosince, začne Masarykova Univerzita v Brně otevírat jedny ze svých několika dveří, a to na Přírodovědecké fakultě.

Státní rozpočet:

Způsob, jakým vláda ČSSD rozděluje státní peníze, je zjevně v rozporu s jejím volebním programem. Ten sliboval mimo jiné výraznou podporu rozvoje znalostí a lidských zdrojů. Právě oblasti vzdělání a vědy ale paradoxně vyjdou z rozpočtu jako dvě přehlížené Popelky.

4. ročník Filmového festivalu VŠE

Dnes, 3. prosince 2003, začíná 4. ročník festivalu studentských filmů pořádaný Vysokou školou ekonomickou v Praze. Program odstartuje v 19:45 ve Staré aule na Žižkově prohlídkou soutěžních filmů, po které proběhne soutěž pro diváky. Následně bude k vidění nesoutěžní snímek Posed od H.Z.D.S.Timudeje, po němž bude vyhlášen podle diváků nejlepší film 4.FF. Vstupné na celou akci je dobrovolné.

číst více

Olomoučtí studenti protestovali smutečním průvodem

Stovky vysokoškoláků dnes vyšly do ulic centra Olomouce. Studenti Univerzity Palackého chtějí smutečním pochodem vyjádřit svůj nesouhlas s…

číst více

Univerzity budou mít své sponzory.

Celkem originální způsob řešení neutěšené finanční situace ve vysokém školství, zdá se, našla ministryně školství Petra Buzková. Univerzity budou zčásti financovány i ze zdrojů, které jim poskytnou představitelé českého průmyslu.

číst více

Které vysoké školy poskytují vzdělání handicapovaným studentům?

Možná jste si toho už všimli, někdy jdete po chodbě a proti vám ťuká bílou holí opatrně se pohybující chlapec, při vstupu do budovy podržíte dveře dívce na vozíku. V České republice žije podle odhadů Českého statistického úřadu přibližně 1300 zrakově postižených a 500 – 5000 sluchově postižených spoluobčanů. Na vysoké škole pro 30 000 studentů se podle propočtů tedy objeví 40–140 zrakově postižených a 16–160 sluchově postižených studentů

číst více

Studentská konference SOUČASNÁ ÚLOHA A POSTAVENÍ STUDENTŮ NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH 2003

Ve dnech 27. a 28. listopadu 2003 proběhl na rektorátě Vysokého učení technického v Brně již třetí ročník celostátní studentské konference SOUČASNÁ ÚLOHA A POSTAVENÍ STUDENTŮ NA VYSOKÝCH ŠKOLÁCH 2003, nad kterým převzal záštitu rektor VUT v Brně prof. RNDr. Ing. Jan Vrbka, DrSc.