Časopis Fakulty informatiky nebude o informatice

Nový časopis s názvem IM6, jehož první číslo vyjde 1. listopadu 2004, budou vydávat studenti Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně. Neslibují obyčejný studentský list, chtějí se věnovat především tématům, která považují za opomíjená klasickými médii, nebo dosud nepříliš známá. Součástí projektu je originální propagace za pomoci výtvarných děl.

číst více

V přijímacích testech byla objevena chyba

Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze se již podruhé potýká s chybou v přijímacích testech. Upozorňuje na to server lidovky.centrum.cz. Na chybu v testu všeobecných předpokladů, který pro školu připravovala externí organizace, poukázali dva absolventi přijímacích zkoušek.

Bývalí pedagogové žalují VŠE

Na Vysoké škole ekonomické v Praze byly zrušeny katedry makroekonomie a ekonomických teorií kvůli akreditaci nového bakalářského oboru ekonomie. Nahradila je nová katedra: ekonomie. Při této reorganizaci fakulty dostalo několik bývalých pedagogů výpověď, kvůli které se nyní tři z nich soudí.

číst více

Rostou děti pro kriminál?

Odpověď na tuto a další otázky budou 20. října od 18:00 v kině Perštýn hledat Zdeněk Bašný, ředitel Psychiatrické léčebny v Bohnicích, Marie Vodičková, ředitelka Fondu ohrožených dětí a Jan Toman, ředitel Diagnostického ústavu Hodkovičky spolu se zástupcem

Uzávěrka zasílání přihlášek na olomoucká práva již 22.října

Nebyli jste úspěšní u přijímaček na práva? Zkuste to znovu v listopadu.

Žákovské jízdné

V loňském roce byla zrušena sociální dávka „příspěvek na dopravu“. Vláda se usnesla na částečné kompenzaci v podobě znovu zavedení zlevněného žákovského jízdného, které bude platit jak ve vlacích, tak v autobusech.

číst více

Bakalářské obory přístupné bez omezení?

Podle rektorů českých univerzit by možnost studovat na vysoké škole měli mít všichni, kteří o to mají zájem. Všem přístupné by mělo být alespoň bakalářské studium. Shodli se tak na nedávném zasedání České konference rektorů v Brně.

číst více

Podzimní semestr začal v Plzni tragédií

Tragickou smrtí začal akademický rok v Plzni. Dvaadvacetiletý student elektrotechniky Západočeské univerzity z Havlíčkobrodska zemřel v úterý brzo ráno…

číst více

Erasmus Mundus prozatím bez českých univerzit

Evropská komise vybrala prvních 82 univerzit ze 17 zemí EU, které dostanou peníze z výměnného studentského programu Erasmus Mundus. Žádná česká univerzita se mezi nimi neobjevila.

Další učitelská stávka?

Asociace školských odborů (AŠO) požaduje mimo jiné zvýšení učitelských platů, vyšší dotace pro resort školství a konec Petry Buzkové ve funkci ministryně.