Zahraničí

Tipy, jak ušetřit při cestování

„Low cost travelling“ se stává čím dál větším hitem. Možností, jak procestovat svět za skoro zadarmo je více, než by se mohlo na první pohled zdát. A ne nadarmo se říká, že cestování je jedinou věci, kterou si můžete koupit a zároveň vás udělá bohatšími.

číst více

Chci rozcestovat mladé Čechy

Takový cíl si dal Lukáš Kerhart, sedmadvacetiletý rodák z Moravskoslezského kraje, který objíždí střední a vysoké školy po celé ČR a motivuje studenty k dlouhodobějším pobytům v zahraničí. Sám navštívil 30 zemí a 5 let v různých zemích žil. O svých zkušenostech napsal i knihu Cestování – nejlepší životní investice, ve které se snaží mladým lidem přiblížit, jak jim může pobyt v cizí zemi pomoci v nalezení budoucí profese či ve startu kariéry.

číst více

Jak si vybrat zahraniční VŠ

Chtěli byste cestou do školy vídat Big Ben, jezdit přes Golden Gate Bridge nebo pořádat pikniky v Central Parku? Studium v cizí zemi si můžete vybírat podle mnoha kritérií. Pokud do toho chcete jít, měli byste začít řešit vše nejpozději včas.

číst více

Alternativní bydlení pro studenty: flat buddies

Bez Flat Buddies by to nebylo ono. Na tom se shodují američtí studenti, kteří se zapojili do programu organizace CIEE (Council on International Educational Exchange). V rámci něj spolu bydlí studenti z USA a čeští studenti UK či FAMU.

číst více

Před magistrem na stáž do Hongkongu

České firmy zatím na poptávku po stážích nestačí. A tak někteří Češi jezdí za pracovními zkušenostmi za hranice republiky. Šárka Dillingerová (24) se tak dostala až do Hongkongu.

číst více

Jarmila Krajčová: Dobrovolnicí v Indii a Brazílii

Měsíc pomáhala ve škole v Himálajích, další měsíc vyrazila na work camp do Brazílie. Tak cestuje po světě Jarmila Krajčová, pro kterou dobrovolnictví představuje oblíbený způsob trávení prázdnin.

číst více

Zápisky z help campu v Gruzii: Hory, koně, tradice a kbelíky

Výhled na horské hřbety. Cválání na koni po nekonečných pláních. Krávy, které vám zbourají stan. Posvátný kopec, kam nesmíte, protože se tam obětují berani. A tisíce kbelíků s kamením, které je potřeba vysypat. To vše člověka čeká na help campu v Tušetii, odlehlé oblasti Gruzie.

číst více

„Američané nás vnímají tak trošku exoticky,“ říká česká au-pair

Míša vystudovala plzeňskou Střední odbornou školu profesora Švejcara, obor Informační systémy a služby se zaměřením na archivnictví. V loňském akademickém roce se dostala na vysokou, konkrétně na Západočeskou univerzitu v Plzni, kde ji zaujal obor Cizí jazyky pro komerční praxi Aj-Nj. Už v prvním ročníku ale své tamní studium ukončila a vycestovala právě jako au-do pair do Atlanty. […]

číst více

Práce au-pair slibuje v různých zemích různé výdělky. Ale také výdaje

Touha poznat nové kraje, zažít dobrodružství, možná si něco přivydělat nebo jen vyplnit „mezeru“ mezi studiem, když přijímací zkoušky nevyšly. To vše jsou nejčastější důvody, proč se řada mladých rozhodne nějakou dobu pracovat jako au-pair v zahraničí. Jak je to ale s platy? Jde opravdu o tak lukrativní práci v poměru k celkovým nákladům, které taková zkušenost vyžaduje?

číst více

„Češi nejsou moc otevření,“ říká po semestru v Praze Laura Oeste

Přemýšlíte-li o studijním pobytu v zahraničí, určitě se snažíte zjistit co nejvíc informací od lidí, kteří už mají podobnou zkušenost za sebou. Jaký je Erasmus v Čechách, se dozvíte v následujícím rozhovoru s německou studentkou Laurou Oeste.

číst více