Univerzita Karlova v Praze

Výstavba centra BIOCEV byla zahájena

Tento týden byla oficiálně zahájena výstavba posledního z miliardových vědeckovýzkumných center – projektu BIOCEV. Z Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace (OP VaVpI) vznikne ve Vestci u Prahy biomedicínský komplex za více než 2,3 miliardy korun. V projektu BIOCEV se spojilo 7 partnerských institucí v čele s Univerzitou Karlovou v Praze spolu se šesti výzkumnými ústavy Akademie věd ČR. V jeho rámci bude vybudováno na 26 000 m2 […]

číst více

Europaeum otevřelo magisterský program Václava Havla

Asociace Europaeum otevřela ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a dalšími devíti evropskými univerzitami nový magisterský program s názvem Europaeum Václav Havel. Na spolupráci se začalo už v loňském roce a do přípravy programu se kromě české univerzity zapojila i pařížská Sorbonne nebo Leiden University s podporou Oxfordu. Dvouletý magisterský program nabídne studentům evropských studií předměty zaměřené přímo na evropskou politiku, evropské […]

číst více

Speciál O OBORECH: Humanitní studia

Na fakulty humanitních studií se často hlásí studenti, pro něž zůstávají chemie či fyzika věčnými tabu, a nebo ti, kdo se nemohou rozhodnout, a volí tedy „nejobecnější“ směr. Co tedy vlastně studium humanitních fakult vyžaduje? (članek byl aktualizovan 3. 10. 2013)

číst více

Markething aneb jak ze školních lavic dobýt svět marketingu

Čím jiným se může zabývat sdružení s názvem Markething, než reklamou a dalšími marketingovými činnostmi? Za necelé dva roky svého fungování dosáhl úspěchů, o jakých se jeho zakladatelům ani nesnilo. Co vlastně Markething dělá, nám řekl jeden z jeho zakladatelů Štěpán Soukeník.

číst více

Vinnetou z ČVUT. Studentská divadla

Studentské spolky neoddělitelně patří k vysokoškolskému koloritu. Provozovat ochotnické divadlo na neuměleckých školách chce pořádnou dávku zapálení. Bohužel někdy se entuziazmus časem vytratí, ale existuje řada amatérských divadel, které žijí i po několikáté generační výměně studentů.

číst více

S jakými náklady počítat při studiu na vysoké škole

Ačkoliv školné se na veřejných vysokých školách zatím neplatí, vedlejší náklady mohou jít i do desetitisíců. Za co studenti utratí nejvíce a s jakými náklady asi reálně počítat?

číst více

Nový navazující Mgr. obor na FHS UK: Evropské kulturní a duchovní dějiny

Pokud již máte po bakalářských studiích a přemýšlíte o pokračování ve studiu magisterském, Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy (FHS UK) vám nabízí šanci se ještě přihlásit. Pro zájemce totiž otevřela nový navazující magisterský studijní obor Evropské kulturní a duchovní dějiny. Obor je určen zejména absolventům oborů humanitních či oborů se zaměřením na historii. Obor bude vypsán […]

číst více

Pět otázek pro… Petru Soukupovou

Petra Soukupová je známá hlavně jako držitelka ceny Magnesia Litera za svou knihu Zmizet. První prozaické dílo, K moři, napsala už za studií, svou zatím poslední knihu, Marta v roce vetřelce, v roce 2011. Mimo jiné se podílela i na scénářích k sitcomu Comeback nebo k nekonečnému seriálu Ulice. Její knihy se překládají do několika jazyků. Vysokých škol zkusila hned několik, nakonec si ji však získala FAMU, kde vystudovala scenáristiku a dramaturgii. A vysokoškolská léta považuje za svá nejlepší.

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Politologie

Láká vás studium politologie? Na následujících řádcích vám představíme pojetí tohoto oboru na jednotlivých fakultách. V čem se na nich jednotlivé odnože politologie liší? Kde je nejvyšší šance na přijetí? Kde mají nejspokojenější studenty?

číst více

Vysoké školy a sociální sítě

Také se na Facebook a Twitter díváte každý den? Řada lidí má už dnes mezi přáteli své vyučující, propojuje se přes ně se svými spolužáky a sleduje dění na škole. Jaké možnosti školy na sociálních sítích nabízejí?

číst více