Téma:all
Jsem student. Brněnský student.
A je tady ta s napětím očekávaná chvíle. Běžíte na poštu pro dopis určený do vašich vlastních rukou. Třesoucími se prsty ho otvíráte, zatajujete dech, zavíráte oči a…ano! Přijetí! Ale ouha – je adresován z brněnské Masarykovy univerzity a vaše rodné město je někde úplně jinde…
číst víceKde si půjčit, když stipendium nestačí…
Existují půjčky na studium s odkladem splácení? Kam se mohou studenti obrátit, a jak půjčování na studium funguje? To jsou otázky, jež si klade i mnoho rodičů. Chtějí zajistit pro své děti kvalitní vzdělání, ale peníze netisknou…
číst víceÚstní pohovor: co očekávat
Ačkoli již není tolik oborů, na kterých musíte skládat ústní přijímací zkoušku, setkat se s ní můžete. Já jsem měla „štěstí“ a dělala jsem hned tři. Jak ústní zkouška vypadá a na co se vás budou ptát? Je několik otázek a situací, se kterými se setkáte takřka všude. Když o nich budete vědět, můžete se na ně připravit a jistě vás tolik nezaskočí. Pozn. Článek byl 16. 5. 2013 aktualizován. (kav)
číst víceÚstní pohovor: co s sebou
Přijímací zkoušky jsou pro maturanta druhou, i když co do rozsahu o něco menší, zkouškou dospělosti. Většina oborů vypisuje pouze písemné zkoušky. Není divu – tam, kde se počet zájemců zapisuje v čtyřmístných číslech, by se ústní pohovory dělaly jen velmi těžko. Pozn. Článek byl 10. 5. 2012 aktualizován (kav).
číst víceZápadní školy tě lépe připraví na život
Tomáš Bort (28) se v loňském letním semestru rozhodl vyměnit studium na VŠE za jeden semestr v zahraničí. Jako cíl své cesty si zvolil vysokou školu v Barceloně. A o tom, jaké to je studovat – a možná nejen studovat – ve Španělsku, se dočtete v našem rozhovoru.
číst víceJak můžete zvýšit své šance na přijetí?
Přestože se naděje studentů na přijetí na vysoké školy každým rokem zvyšuje, pořád ještě zbývá mnoho těch, kteří zůstávají „před branami“. A důvody? Na ty jsme se zeptali přímo několika uchazečů, kteří se do podobné situace dostali loni. Jejich výpovědi pro vás mohou být užitečnou radou.
číst víceANKETA: Jakou strategii zvolit na svatý týden?
Přemýšlíte, jak nejlépe využít svatý týden k zopakování maturitních otázek, kterým předmětem je nejvhodnější začít, nebo zda-li je lepší forma odpočinku procházka či dobré jídlo? V následující anketě jsme se zeptali studentů čtvrtého ročníku Mendelova gymnázia v Opavě, jakou strategii pro poslední učební týden zvolili.
číst víceJe důležitější praxe, nebo další studium?
Kolik procent lidí chce hned po absolvování vysoké školy začít podnikat? Je pro studenty důležitější praxe, nebo znalost cizího jazyka? I to zkoumali na Univerzitě Palackého.
číst víceErasmus – o důvod víc, proč jít na vysokou školu
Všichni o něm mluví. Je čím dál tím populárnější, dokonce se o něm točí i filmy, patří k životu moderního studenta. Každý by si ho měl prý alespoň jednou během studia vyzkoušet. Zprostředkovává zážitky na celý život, přináší neocenitelné zkušenosti a to vše je placeno z cizí kapsy. Co si vlastně představit pod tímto projektem a jak si k němu usnadnit cestu?
číst víceI během svaťáku se dá leccos dohnat. Poradíme jak!
Jen se člověk probere z euforického pocitu, že v rukou třímá vlastně poslední vysvědčení ze střední školy, už aby zase usedl ke knížkám – maturita je totiž za dveřmi a vy tak máte už jen jediný týden na to, abyste se na ni dobře připravili. Server VysokeSkoly.cz vám nyní přináší několik rad, jak ze svatého týdne vytěžit pokud možno co nejvíce.
číst více