Kurzy celoživotního vzdělávání
Nevzali vás?
Máte po přijímacích zkouškách a dopis ze školy čekáte každým dnem. Říkáte si, že na sto procent jste test asi nenapsali, ale snad vás vezmou. Co budete dělat, když po otevření obálky jako první v textu přečtete: „se nepřijímá“? Nebojte se, nepřijetí na vysokou rozhodně není konec světa. Poradíme vám, jak najednou volný rok, který máte před sebou, vyplnit.
číst víceLáká vás umění? Zapište se na kurz KTF UK
Ústav dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty (KTF) Univerzity Karlovy zve všechny nadšence pro výtvarné umění a jeho dějiny na svůj celoroční kurz s názvem Přehledné dějiny umění. Probíhat bude v rámci programu celoživotního vzdělávání, a to každý pátek dopoledne. Přednášející kurzu se budou věnovat nejen malířství, sochařství a architektuře, ale i různým neobvyklým či zajímavým úkazům, na […]
číst víceSPECIÁL O OBORECH: Pedagogické minimum
Možná jste během let strávených na základní a střední škole nabyli dojmu, že učit může kde kdo. Opak je pravdou. Abyste mohli vykonávat učitelské povolání, potřebujete Osvědčení o učitelské způsobilosti neboli pedagogické minimum.
číst víceNultý ročník – jedna z možností pro nepřijaté
Nultý ročník je obecný pojem zahrnující všechny přípravné kurzy k přijímačkám, ale i k následnému studiu vybraného oboru na vysoké škole. Tato příprava se může odehrávat buď přímo na půdě školy, na niž by se chtěl účastník kurzu v budoucnu přihlásit, nebo v rámci některého z komerčních kurzů vzdělávacích agentur. Nabídka nultých ročníků je dnes opravdu široká. Pozn.: článek byl 16. 9. 2013 aktualizován. (lč)
číst víceRozhovor: jak skloubit práci, školu a domácnost?
Vysokou školou možnosti dalšího studia po maturitě zdaleka nekončí. Pokud se pro svou profesi potřebujete naučit něco nového, nechcete se kvůli škole vzdát zaměstnání nebo vás nepřijali na vaši vysněnou univerzitu, vždy se můžete zapojit do tzv. celoživotního vzdělávání. U některých profesí je to dokonce vaší povinností. Své o tom ví Jana Dlouhá, která pracuje jako pečovatelka a vzdělání si musí neustále doplňovat.
číst víceNabídka studijních programů a oborů či jiných možností sebevzdělávání pro absolventy VŠ
Mnoho lidí považuje úspěšné absolvování bakalářského či magisterského studia za vrchol vysokoškolského vzdělávání, jemuž už nemůže následovat nic jiného než nástup do zaměstnání. Ti více světa a možností dalšího vzdělávání znalí však vědí, že v sebevzdělávání lze pokračovat i později.
číst vícePedagogické vzdělání si mohou doplnit nejen učitelé
Pedagogické minimum představuje jeden z řady způsobů, jak si doplnit dosud nabyté vzdělání – v tomto případě tedy pedagogické. Co vše takový kurz obnáší, kdo se do něj může přihlásit a jaký význam může pro své absolventy mít? To už prozradí následující článek.
číst víceMendelova univerzita nabízí specializační studium Oceňování podniku
V rámci programu celoživotního vzdělávání otevírá Mendelova univerzita v Brně obor Oceňování podniku. Cílem je prohloubit a rozšířit znalosti odborníků tak, aby mohli kvalifikovaně ocenit podnik včetně jeho majetku. Studium je ovšem určeno nejen lidem z praxe, ale i současným studentům nebo čerstvým absolventům. V osnovách se studenti setkají s předměty ekonomickými a právními. Oceňování podniku se studuje dva roky a […]
číst více