Jazyková škola
Jazykové školy sčítají ztráty po koronaviru
Negativní následky pandemie koronaviru nyní naplno pociťují jazykové školy, především ty v Brně. V důsledku nouzového stavu, který v Česku platil na jaře, mají brněnské jazykové školy výrazné finanční ztráty. Ačkoliv jejich majitelé dosud nemuseli zaměstnance propouštět, vypadá to, že v mnoha případech je to jen otázkou času. Jazykové školy, stejně jako ty ostatní, během nouzového stavu přesunuly […]
číst víceNevzali vás?
Máte po přijímacích zkouškách a dopis ze školy čekáte každým dnem. Říkáte si, že na sto procent jste test asi nenapsali, ale snad vás vezmou. Co budete dělat, když po otevření obálky jako první v textu přečtete: „se nepřijímá“? Nebojte se, nepřijetí na vysokou rozhodně není konec světa. Poradíme vám, jak najednou volný rok, který máte před sebou, vyplnit.
číst víceCo když neudělám maturitu?
Přípravy na zkoušku dospělosti vrcholí, mnozí z vás už si jistě i vybrali vysokou školu, na kterou v únoru pošlou přihlášku. Avšak i ta nejpoctivější příprava může někdy zklamat a maturita na první pokus nemusí vyjít. Co v takovém případě dělat? Pozn. článek byl aktualizován 27. 4. 2016 (kav).
číst víceVeletrh Otevřené Vzdělání v Brně představí jazykové školy
Internetový portál Vzdělání.CZ pořádá v sobotu 8. září 2012 první ročník interaktivního veletrhu brněnských jazykových škol, který se bude konat v centru Brna v budově Muzejky (Moravské nám. 15) od 10 hodin. Cílem netradičního veletrhu Otevřené Vzdělání je pomoci zájemcům o studium jazyků s výběrem jazykové školy. Během ukázkových hodin představí svůj styl výuky brněnské jazykové školy, anglická mateřská školka a jazykový projekt, který […]
číst víceCo dělat po maturitě, když ne vysokou?
Co dělat se svým životem po maturitě? Nad tím dumá většina středoškoláků celý poslední rok studia. Velká část z nich se bude hlásit na vysokou školu. Pokud vás ale univerzita neláká nebo se na svou vysněnou školu nedostanete, nemusíte zoufat – jsou i jiné možnosti. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 2. 2014 (lč))
číst víceNestihl jsem podat přihlášku, změnil jsem názor – co teď?
Stává se, že člověk z různých důvodů nezvládne podat přihlášku na svůj vyhlédnutý obor, na poslední chvíli změní názor a rozhodne se, že by chtěl směřovat svůj život jiným směrem nebo neuspěje v přijímacím řízení. V každém případě není třeba zoufat, existuje mnoho možností, jak situaci řešit.
číst víceS portugalštinou pro certifikát
Každý dnes umí anglicky, každý druhý španělsky, někdo německy či rusky. Jakýkoli jazyk navíc se ale cení a paříte-li k těm, kteří vládnou plynnou portugalštinou, neváhejte svou znalost stvrdit papírovým osvědčením. Jaké jsou možnosti?
číst víceS ruštinou pro certifikát
Angličtina, němčina a francouzština už dávno nestačí pro efektivní komunikaci v mezinárodním obchodu. Stále více se mluví o jazyce, který prožívá v posledních letech renesanci. Možná jste si mysleli, že ruština zmizela z nutné výbavy světoběžníka někdy před dvaceti roky. Omyl, certifikát z ruského jazyka se vám může hodně hodit!
číst víceNejdu na VŠ, kam teď?
Kdo má přes dvacet a není na vysoké škole, zdá se podezřelý. Ale proč? Někdo si prostě volí netypickou cestu životem a jiný není třeba studijní typ. Pokud vám letos nepřišel dopis s vytouženým rozhodnutím o přijetí nebo jste při podávání přihlášek zaváhali, zda je studium na vysoké škole právě pro vás, nechte si nastínit krátký výčet možností, které existují. Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)
číst víceAktuální trendy v pomaturitním studiu jazyků
Učit se cizím jazykům nikdy nevyšlo z módy – a už vůbec ne z účelnosti. Moc dobře si to uvědomují i jazykové školy či jiné vzdělávací společnosti, které poskytují možnost pomaturitního studia jazyka. I když mezi nabízenými jazyky stále převládá angličtina, začíná se jejich platforma přeci jen líbivě rozrůstat. Opomenuta už není ani japonština.
číst více