Humanitní studia
Proč potřebujeme humanitní obory i v době pandemie koronaviru
Rok 2020 byl pro většinu lidí na světě pravděpodobně tím zatím nejnáročnějším v životě. „Zažila jsem válku, zažila jsem komunismus, ale to, co se kvůli koronaviru děje letos, to jsem si v životě ani nedovedla představit,“ říká například seniorka Alžběta z Benešova u Prahy. Ona a její vrstevníci se během uplynulého roku často ocitali v naprosté izolaci, aby […]
číst víceSpeciál O OBORECH: Humanitní studia
Na fakulty humanitních studií se často hlásí studenti, pro něž zůstávají chemie či fyzika věčnými tabu, a nebo ti, kdo se nemohou rozhodnout, a volí tedy „nejobecnější“ směr. Co tedy vlastně studium humanitních fakult vyžaduje? (članek byl aktualizovan 3. 10. 2013)
číst víceV Terezíně vznikla nová soukromá vysoká škola
V Terezíně na Litoměřicku zahájila činnost nová soukromá vysoká škola: Vysoká škola aplikované psychologie (VŠAPs). Akreditaci dostala zatím k jedinému oboru, a to Personální a interkulturní management, který je vypisován v rámci programu Humanitní studia. Obor je tříletý a jeho absolventi získají titul Bc. Otevřen bude již od akademického roku 2011/2012. O oboru Obor se snaží sledovat trendy vývoje […]
číst vícePOROVNÁNÍ OBORŮ: Estetika
Co si představit pod tak širokým pojmem, jako je estetika? Že jde o nauku o krásnu ví asi každý, ale co je jejím obsahem ve chvíli, kdy se dostane na akademickou půdu a stává se klasickým studijním oborem, stejně tak jako třeba lékařství nebo informační technologie?
číst vícePOROVNÁNÍ OBORŮ: Humanitní studia – I. díl
Ačkoli slovo „humanitní“ byste přímo v názvu fakulty našli jen na jedné univerzitě, s humanitními studii mají co do činění také další vysoké školy. Zpravidla se totiž humanitní obory skrývají v rámci nejrůznějších fakult. (článek byl aktualizován 1. 12. 2009)
číst více