Finance

Přehled mimopražských soukromých škol, které ještě přijímají přihlášky

Chcete se pustit do vysokoškolského studia, ale nepřijali vás na vaši vybranou školu, nebo vás prostě žádná státní škola neoslovila? Po přehledu pražských soukromých vysokých škol vám přinášíme seznam všech soukromých škol mimo Prahu, které stále přijímají přihlášky.

číst více

Hledám brigádu. Zn.: Na poslední chvíli.

Nevyšla vám dlouho plánovaná práce, nebo selhala organizace dovolené? Zjistili jste, že byste náhle potřebovali doplnit finance? Nebo pro samé zkoušky nebyl na shánění brigády dosud čas? Podívejte se s námi, jaké šance na přivýdělek v létě máte, pokud začínáte s hledáním až teď.

číst více

Studentské půjčky: když už kapesné nestačí

Studium na vysoké škole není náročné jen po stránce psychické (ach, ty zkoušky!) a fyzické (ach, ty probdělé noci!), ale také po stránce finanční. Pokud studujete státní školu, školné se Vás (zatím) netýká. Ale i skripta, učebnice, kolej a ubytování, strava, doprava, zábava a sport něco stojí. A přiznejme si, že ne málo.

číst více

Student podnikatelem: Chce to optimismus a efektivitu v práci

Radim Rezek dokazuje, že již v prvním semestru studia na vysoké škole je možné začít podnikat a rozjet vlastní odvážný projekt. V rozhovoru radí studentům uvažujícím o podnikatelské kariéře, na jaké komplikace je třeba se připravit a jak skloubit podnikání s docházkou na semináře a s učením na zkoušky.

číst více

Jak studovat ve Francii

Francie je země vína, sýrů, gotických katedrál, ale také vědy. Studium ve Francii je pro Čechy poměrně dobře dostupné a od různých evropských institucí je možné získat také finanční podporu. Ať chcete odjet do Francie na rok, nebo na tři, zkušeností jistě litovat nebudete. (Pozn.: Článek byl 10. 11. 2013 aktualizován. (lč))

číst více

Srovnání nabídek telefonních operátorů pro studenty

Mezi významné položky na rozpočtu každého studenta patří dozajista účet za telefon. Většina hlavních mobilních operátorů v České republice nabízí speciální tarif pro studenty nebo pro mladé lidi. Vyznat se v nich však není nejjednodušší. Pojďme se na jednotlivé možnosti blíže podívat.

číst více

Prezenční, nebo kombinované studium?

Kosmickou rychlostí se blíží doba podávání přihlášek na vysokou školu. Studovat chcete, ale uvažujete ještě o práci, cestování či založení rodiny? Nejste si úplně jisti, jak se od sebe prezenční a kombinované (neboli dálkové) studium vlastně liší? Hlavní rozdíly vám představí následující článek. Pozn. Článek byl 14. 12. 2012 aktualizován. (kav)

číst více

Nové vládní studentské půjčky

Vysokoškolští studenti si budou nově moci od státu půjčit až 54 tisíc korun ročně. Kromě toho bude zaveden také systém studentských grantů či spoření, které by měly alespoň částečně pomoci zejména těm studentům, kterým nepostačují finance z vlastních zdrojů či rodinných půjček. Na svém zasedání to na konci května schválila vláda. Systém by měl začít platit zřejmě od roku 2012, do té doby se bude ještě konkretizovat.

číst více

Jak vybrat pojištění na cesty a studium v zahraničí?

Chystáte se na studijní pobyt, stáž či jen poznávat kultury jiných zemí? Jedny z nesnází, které vás mohou potkat, jsou zranění či onemocnění, u nichž se nevyhnete lékařské péči. Nespornou oporou vám je (a hlavně vaší peněžence) v té chvíli zdravotní pojištění. Kde si ho zřídit a jaké vybrat?

číst více

Brigáda či praxe na léto? Začněte hledat co nejdřív!

Pro mnohé z nás je léto ještě daleko. Dělí nás od něj nekonečné přípravy a učení, maturita či zkouškové období. Pokud ale od prázdnin očekáváte kromě zábavy a odpočinku i nějaké vydělané peníze či cenné zkušenosti, doporučujeme začít s hledáním brigády či praxe co nejdřív!

číst více