Au pair
Nevzali vás na VŠ? Jsou tu další možnosti
Přijímačky někdy prostě nevyjdou tak, jak by si člověk přál. A najednou je tu tolik volného času – co s ním? Možností, jak vyplnit rok do dalších přijímaček, je spoustu, jen je třeba si dobře vybrat. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 2. 2014 (lč))
číst víceJak se připravit na skype pohovor
Pracovní a studijní pohovory nemusí nutně probíhat tváří v tvář. Obzvlášť pokud si hledáte uplatnění v zahraničí. Mezi nejpopulárnější způsoby komunikace na dálku patří videochat přes Skype. Připravili jsme několik užitečných rad, jak při něm uspět.
číst více„Američané nás vnímají tak trošku exoticky,“ říká česká au-pair
Míša vystudovala plzeňskou Střední odbornou školu profesora Švejcara, obor Informační systémy a služby se zaměřením na archivnictví. V loňském akademickém roce se dostala na vysokou, konkrétně na Západočeskou univerzitu v Plzni, kde ji zaujal obor Cizí jazyky pro komerční praxi Aj-Nj. Už v prvním ročníku ale své tamní studium ukončila a vycestovala právě jako au-do pair do Atlanty. […]
číst vícePráce au-pair slibuje v různých zemích různé výdělky. Ale také výdaje
Touha poznat nové kraje, zažít dobrodružství, možná si něco přivydělat nebo jen vyplnit „mezeru“ mezi studiem, když přijímací zkoušky nevyšly. To vše jsou nejčastější důvody, proč se řada mladých rozhodne nějakou dobu pracovat jako au-pair v zahraničí. Jak je to ale s platy? Jde opravdu o tak lukrativní práci v poměru k celkovým nákladům, které taková zkušenost vyžaduje?
číst víceAu-pair ve frankofonní zemi
Au-pair je jednou z nejčastějších zahraničních brigád pro studentky. Výdělek zpravidla není velký, zato máte příležitost vyzkoušet si prostředí cizí rodiny a skutečně se zdokonalit v cizím jazyce. Pojďme se podívat na zkušenosti au-pair, které vyrazily do zahraničí, konkrétně za francouzštinou.
číst víceNepřijat/a. A co teď?
Už od začátku školního roku jste v jednom kole – maturita, státní maturita, přijímačky. První dvě už máte za sebou, ale co třetí položka? Někteří už pilně oslavují, ale vám přišel domů dopis, ve kterém stojí, že (alespoň) v příštím školním roce na vysokou školu nenastoupíte. Netřeba věšet hlavu, jsou zde totiž další možnosti. Pozn. Článek byl 12. 6. 2013 aktualizován (kav).
číst více