Studenti ze Zlína navrhli obaly pro legendární tyčinku
Čokoládová tyčinka Kofila slaví 100 let. Studenti Grafického ateliéru Univerzity Tomáši Bati ve Zlíně k tomuto výročí vytvořili nové designové obaly. Z osmdesáti návrhů odborná komise vybrala sedm, na každý den v týdnu jeden, které uvidíme na pultech obchodů.
„Studenti se ve svých návrzích inspirovali nejen spojením typického prvku Kofily, kterým je káva a čokoláda, ale také původním designem od Zdenka Rykra nebo vzory, které byly v době vzniku Kofily populární,“ uvedla mluvčí univerzity Petra Svěráková. Na původním žlutém obalu sedí mouřenín v turbanu popíjející kávu. Žlutého ladění se drželi u svých návrhů i studenti.
Pětičlenná komise složená z designerů a manažerů určila jako vítěze přebal Ivana Večerka. Ten v návrhu zkombinoval linorytovou číslici 100 a hvězdu firmy Orion, která za populární cukrovinkou stojí. Druhé místo obsadila Lucie Nguyenová. Její ručně kreslený návrh nejvíce připomíná malůvky psané během nudných hodin fyziky na kraje stránek sešitů, zároveň se však jedná o asociace spojené s tyčinkou, jako je třeba horká káva. Třetím nejlepším návrhem byla podle poroty geometrická ilustrace Isabely Princové. Pozadí jejího obalu tvoří do sebe zapadající trojúhelníky v různých odstínech hnědé. Mezi ně jsou vklíněny tři kávové hrnky.
V rámci stoletého výročí spouští Kofila také reklamní kampaň. „Kofila je pro nás čokoládovým uměleckým dílem a krásným příkladem tradice, která přetrvává po generace. Toto vnímání jsme přenesli do celé myšlenky 100. výročí Kofily, kterým nadčasová tyčinka vstupuje do nového století,“ vysvětluje manažerka značky Kofila Eliška Soukupová.
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Zdroje: České noviny.cz, Media Guru.cz, UTB.cz
Další články k tématu
Studenti ZČU vytvořili návrh vesmírného pracoviště
Západočeská univerzita v Plzni si na konto připsala další úspěch. Šest týmů z celkem čtyř fakult univerzity vytvořilo návrh konstrukce a designu vesmírného pracoviště. Některé ze zázemí na testování dílů pro vesmírné programy by tak v budoucnu mohlo nést studentskou stopu. Objednávku univerzita získala od firmy Streicher, která se vesmírnému inženýrství věnuje dlouhodobě. V minulosti vyrobila například zkušební komoru […]
číst více