Startuje jubilejní 15. ročník Miss Academia ČR

20. 11. 2010 | Tiskové zprávy

O titul Miss Academia ČR 2011 mohou bojovat všechny vysokoškolské studentky navštěvující prezenční či kombinovanou formu studia, jejichž věk nepřesahuje 26 let. Dívky se mohou přihlásit na webových stránkách soutěže (www.missacademia.cz) do 31. prosince 2010 nebo v rámci právě připravované roadshow. Ta proběhne ve spolupráci s rádiem KISS v Praze, Brně a Zlíně v průběhu listopadu a prosince.

První casting se uskuteční 7. ledna v Praze, druhý následuje o týden později 14. ledna v Brně. „Během obou castingů projdou dívky třemi disciplínami – vědomostněinte­ligenčním testem, rozhovorem s porotou a promenádou v plavkách. Do finále poté postoupí desítka nejlepších. Boj o korunku proběhne 29. března v nově vybudovaném Kongresovém centru ve Zlíně. Nehledáme jen umělé ideály krásy. Hledáme miss, která má (s)mysl,“ uvedl manažer projektu Marek Klos.

Loňského ročníku se zúčastnilo téměř 300 soutěžících z různých koutů České republiky. Vyvrcholením celého projektu byl slavnostní galavečer, který se nesl v duchu Antiky. Antickou bohyní se stala dvacetiletá Kateřina Kubačková studující Ostravskou univerzitu, obor management v neziskovém sektoru. Radovat se mohla ze spousty hodnotných a zajímavých cen. Obdržela balíčky kosmetiky, sadu šperků, možnost přepravy po ČR i za hranice republiky zdarma, nafocení profesionálního booku a rovněž získala zapůjčení automobilu na půl roku. Soutěž Miss Academia ČR je již tradičně pořádána studenty Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, v rámci předmětu Komunikační agentura. „Projekt Miss Academia v sobě zahrnuje náročnou přípravu, organizaci, zpracování kreativního konceptu, zvládnutí slavnostního galavečera, prostě spoustu činností, na kterých studenti předvedou svůj tvůrčí přístup, pracovitost a šikovnost. Je to velký a krásný projekt,“ popisuje ředitelka Ústavu marketingových komunikací Olga Jurášková.

Soutěž Miss Academia ČR pořádají letos již po 15. studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu Komunikační agentura. Oslovovány jsou všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol z celé České republiky. Její počátek se datuje již k roku 1997, kdy byla v rámci reprezentačního plesu zlínské Fakulty technologické zvolena nejmilejší studentka. Od té doby soutěž prošla mnohými změnami, její poselství však zůstává stále stejné. Nehledáme umělé ideály dnešní doby, ale dívku, která ukáže, že ke skutečnému významu slova krása patří hlavně půvab, šarm a inteligence.

Více informací naleznete na www.missacademia.cz nebo na Facebooku.

Kontakt:
Žaneta Cvernová