Téma:all

Nevzali vás?

Máte po přijímacích zkouškách a dopis ze školy čekáte každým dnem. Říkáte si, že na sto procent jste test asi nenapsali, ale snad vás vezmou. Co budete dělat, když po otevření obálky jako první v textu přečtete: „se nepřijímá“? Nebojte se, nepřijetí na vysokou rozhodně není konec světa. Poradíme vám, jak najednou volný rok, který máte před sebou, vyplnit.

číst více

Jak napsat odvolání, které zafunguje

Někdy se to prostě nepovede. Máte špatný den a smůlu na otázky, v učebně, kde píšete přijímací test, je hluk a dusno, zkoušející mají zpoždění a jsou nervózní a nakonec vám přijetí uteče o jeden bod. Podívejte se, jak správně napsat odvolání tak, abyste stále měli šanci na přijetí. Pozn. Článek byl aktualizován 27. 5. 2016 (kav).

číst více

Fámy kolem maturity

S maturitou se stejně jako s každou větší životní událostí pojí různé „stoprocentně pravdivé“ příhody a příběhy, které mají pomoci ventilovat obavy ze zkoušky i humorně odlehčit důležitou chvíli. Také jste je slyšeli? A také jim věříte? Pozn. Článek byl 27. 4. 2016 aktualizován (kav).

číst více

Učení na maturitu „za pět minut dvanáct“

Jak maturita klepe na dveře, mnohým se začínají klepat i kolena. Tím spíš, pokud si je student sám vědom nedostatků ve svých znalostech. Na co však utíkat z bitvy, když ještě pořádně nezačala. Vždyť mnohé se dá ještě zachránit. Pozn. Článek byl 27. 4. 2016 aktualizován. (kav)

číst více

Pět zásad, které pomohou zvýšit vaše šance na přijetí

Existují nejrůznější způsoby, jak zvýšit své šance na přijetí na vysokou školu. Někteří studenti věří na dlouhé noci strávené s kávou a učením, jiní na přípravné kurzy od nejrůznějších organizací. Zásady, jejichž dodržování vám pomůže dostat se na vysněnou školu, jsou různé – nabízíme vám výběr pěti z nich. Pozn. Článek byl 24 2. 2016 aktualizo­ván (kav).

číst více

Brigády last minute – jak si na poslední chvíli sehnat práci na léto?

Prázdniny se blíží k polovině a vy pořád nemáte brigádu? Poradíme vám, kde hledat na poslední chvíli. Pozn. Článek byl 21. 7. aktualizován. (hav)

číst více

Individuální studijní plán

Dá se sladit studium na vysoké škole se závažnějšími zdravotními problémy? Co když se ocitnete v takové sociální situaci, která vaše studium ohrožuje, nebo školu nezvládáte kvůli práci? V podobných situacích můžete využít takzvaný „individuální studijní plán“. Pojďme se podívat na to, o co se jedná, jak o něj požádat a čeho se vyvarovat.

číst více

Jak připravit „stužkovák“?

V některých školách se maturant stává pravým maturantem, až když má na klopě připnutou stužku. Tu získá na stužkovacím večírku. Zařídit na něj peníze a program ale může být docela oříšek.

číst více

Studentský účet: který je pro vás nejvýhodnější?

Přechod ze střední školy na vysokou přináší celou řadu nových povinností i zkušeností. Často se mluví o „stavění na vlastní nohy“ a myslí se tím „zkus vyjít s penězi sám/sama“! S tímto úkolem vám můžeme pomoci. Nahlédněte do našeho přehledu studentských účtů a naučte se, na co si dávat pozor. (pozn.: článek byl aktualizován 23. 7. 2013 (lč))

číst více

Úřadu práce se bát nemusíte

Výlet na úřad práce možná nepatří ke zvlášť oblíbeným volnočasovým aktivitám, ale je dobré vědět, že ačkoli není povinný, je v mnoha ohledech prospěšný. V následujícím článku vám poradíme, jak postupovat, když jste právě absolvovali školu – ať už střední či vysokou – a nebo ji třeba nedokončili a zatím marně hledáte uplatnění na trhu práce. (pozn.: článek byl 29. 5. 2014 aktualizován (lč))

číst více