PRAŽSKÝ MAJÁLES 2007
Pražský Majáles 2007 s sebou přinesl příjemné vylepšení. Poprvé se konal dva dny a poprvé návštěvníkům nabídnul ke zhlédnutí také zahraniční kapely. A tak bylo 1. a 2. května na výstavišti Incheba v Holešovicích na co koukat!
Návštěvníci si mohli vychutnat jak nejznámější české a slovenské interprety jako Tata Bojs, No Name, Čechomor, Kryštof, Dana Bártu nebo Mig 21, tak i zahraniční hvězdy, tedy Dog Eat Dog (USA), Clawfinger (Švédsko), Transglobal Underground (VB), Oomph! (Německo) a Persiana Jones (Itálie). Oko i ucho českého fanouška se zaradovalo i nad Gaia Messiah, Southpaw, Švihadlem, Čankišou, Polemic nebo Rybičkami 48.
V areálu byly umístěny dvě stage a „šapito“, stan pro čtyři tisíce lidí, kde se hrál první den punk a ska, druhý den hip hop a drum n
bass. Trochu nešťastnou náhodou se právě nejrytmičtější kousky hrály na druhé stagi, kde se úspěch kapely dal měřit množstvím prachu ve vzduchu. Ten se zvedal s každým povyskočením nadšených posluchačů, a tak ve výsledku každý odcházel sice spokojený, jen kapku našedivělý. Ale tu trochu špíny nikdo neřešil, stálo to za to.
Hudební zpestření poskytl nově zvolený studentský král Kampusák se svou kapelou Řekla NE! Originální punk v pojetí Jeho veličenstva některé poddané očividně trochu zarazil, avšak píseň Paneláky, která na Majálesu zazněla, rozhodně nenudila.
Krásné počasí přilákalo na výstaviště přes 20 000 lidí. Program Majálesu však netvořila pouze Open-air část. Ve dnech předcházejících se konal Majáles Underground, jehož cílem bylo přispět ke zlepšení prostředí městské dopravy a zvýraznění nezávislého kulturního života české metropole. 18 dubna se konalo Okultění 2007, festival studentské kreativity, a Pavlač, festival divadla a hudby. Do 11. května probíhá v Galerii Úřadu městské části Praha 10 výstava Pražský Majáles 1966.
Aktuální přehled studia pro rok 2024/2025:
Nevíte, co studovat? Za 5 minut to zjistíte! Spustit test
Zájemci se mohli zúčastnit také literární soutěže Majáles 2007 a soutěže Navrhni nejlepší Majálesové tričko.