Nela Wurmová

Na MU vyroste supermoderní počítačové centrum

Masarykova univerzita začíná v květnu 2011 budovat nové počítačové centrum pro zpracování vědeckých dat a související výzkum v oblasti informačních technologií. Centrum s názvem CERIT Scientific Cloud (CERIT-SC) bude poskytovat zdroje zaprvé k výpočtu a zadruhé k uložení dat, a to tak, že bude možno se v reálném čase přizpůsobit potřebám českých i zahraničních věd­ců. „Na rozdíl od existujících superpočítačových center, která jsou vhodná […]

číst více

Druhé kolo přijímaček na Přírodovědecké fakultě UPOL

Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci bude přijímat přihlášky ke studiu až do poloviny srpna 2011. Do tohoto data je zapotřebí odeslat elektronickou přihlášku, její zkrácenou verzi na studijní oddělení a zaplatit administrativní poplatek 500 Kč. Druhé kolo přijímacího řízení vyhlásil děkan fakulty vzhledem k tomu, že nebyla zcela naplněna kapacita některých oborů. První kolo přijímacích zkoušek proběhne 13. – […]

číst více

Brněnský Majáles: fotoreportáž

Osmý ročník brněnského Majálesu je za námi. Letos si návštěvníci jednoho z největších open-air festivalů v Čechách mohli vychutnat koncerty více než třiceti kapel, desítky různých atrakcí a soutěží, volbu krále i majálesový průvod. Podívejte se, jaká byla v Brně atmosféra.

číst více

Jak se zlepšit v jazycích při studiu na VŠ

Japonština, španělština, ruština nebo novořečtina. Každý cizí jazyk se hodí, a pokud se dostanete na vysokou školu, nemusíte platit drahé kurzy na jazykových školách, abyste se v nich mohli zdokonalit – znalosti zpravidla můžete získat v rámci neplacené nepovinné výuky.

číst více

Nestihl jsem podat přihlášku, změnil jsem názor – co teď?

Stává se, že člověk z různých důvodů nezvládne podat přihlášku na svůj vyhlédnutý obor, na poslední chvíli změní názor a rozhodne se, že by chtěl směřovat svůj život jiným směrem nebo neuspěje v přijímacím řízení. V každém případě není třeba zoufat, existuje mnoho možností, jak situaci řešit.

číst více

Speciál O OBORECH: Materiálové inženýrství

Studijní obor na pomezí chemie, fyziky, technických věd a výrobní technologie. Poměrně univerzální vědní disciplína, která má budoucnost. Možnost zapojit se do rozvoje nových materiálů, kterých je zapotřebí ve všech sférách lidské činnosti. A nebo prostě obor, kam se dá dostat bez přijímaček. Ve všech případech jde o materiálové inženýrství.

číst více

Do konce dubna se můžete hlásit na jazyky na PedF MU

Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity vypisuje dodatečné přijímací řízení do bakalářského kombinovaného studia oborů Lektorství ruského jazyka, dvouoborové Pedagogické asistentství anglického jazyka a literatury pro základní školy + Pedagogické asistentství ruského jazyka a literatury pro základní školy a taktéž dvouoborové Pedagogické asistentství německého jazyka a literatury pro základní školy + Pedagogické asistentství ruského jazyka a literatury […]

číst více

POROVNÁNÍ OBORŮ: Strojní inženýrství

Poměrně často se mluví o tom, že se příliš mnoho studentů hlásí na humanitní obory a jen málo jich zbývá na obory skutečně „praktické“ – tedy například na technické obory. Chcete-li jít studovat „strojárnu“, budete možná až překvapeni množstvím možností, které nabízejí české vysoké školy.

číst více

ZČU, VUT a OU: Stále lze posílat přihlášky na strojírenské obory

Fakulta strojní Západočeské univerzity v Plzni přijímá přihlášky k bakalářskému studiu až do 8. dubna 2011. Hlásit se zde můžete na obory strojní inženýrství nebo strojírenství, oba prezenčně či kombinovaně. Zatímco strojní inženýrství je spíše obecné, ve strojírenství si již během bakalářského studia volíte specializace na konkrétnější strojírenské oblasti. Přihlásit se ke studiu je možné elektronicky na adrese http://eprihlaska.zcu.cz. […]

číst více

Na co si dát pozor u maturity radí češtinář Jan Křeček

Státní maturita je velký strašák všech studentů. Jak v boji s ní neprohrát a jak uspět především u českého jazyka radí učitel Jan Křeček.

číst více