Andrea Nosková
Letní jazykové kurzy v zahraničí
Je všeobecně známo, že cizí jazyk si nejlépe procvičíte v zemi, kde se jím mluví. Učení se běžnými situacemi můžete efektivně spojit s profesionálně vedeným kurzem zaměřeným přesně na tu oblast, kterou potřebujete „vypilovat“. Vybírat můžete navíc i z jiných jazyků, než jsou „klasická“ angličtina či němčina…
číst víceBrigáda v zahraničí: víte, kam jedete?
Chystáte se vyjet za přivýdělkem za hranice, ale podmínky práce jsou poněkud nejasné a informace neúplné? Hlodají ve vás pochybnosti nebo vás odrazuje okolí? Heslo „better safe then sorry“ platí pro práci v zahraničí dvojnásob. Abyste předešli případným komplikacím, měli byste si co nejdříve před odjezdem ověřit, zda vaše cílová země vyžaduje víza a pracovní povolení, […]
číst víceCo s létem? Pište a soutěžte!
Znamená-li pro vás léto spoustu volného času a chcete-li ho nějak smysluplně využít (například s ohledem na svou budoucí kariéru), spojte příjemné s užitečným a přihlaste se do jedné z mnohých literárních soutěží roku 2008! Již třetím rokem se můžete zapojit do soutěže Dopište…!. Tentokrát půjde o dokončení povídky Ireny Obermannové. S vlastním prozaickým dílem se můžete přihlásit také do […]
číst víceAbsolvent informatiky si může práci vybírat
Informatika patří v současnosti k oborům považovaným za nepraktičtější, co se úspěšné budoucnosti týče. Je-li tomu skutečně tak, jak náročné je studium a na co je dobré se připravit, nám prozradí Mgr. Robert Vystrčil (26), úspěšný absolvent FI na Masarykově univerzitě v Brně.
číst víceSpeciál O OBORECH: Religionistika
Studium religionistiky vás zavede nejen do života věřících a mezi regály knihoven, ale umožní vám nahlédnout i do tajů historie, základů sociologie, psychologie, etnologie či antropologie. Pestřejší humanitní směs byste těžko hledali. Pozn. Článek byl aktualizován 12. 11. 2009 (-bel-)
číst víceSportovci na VŠ: Zúčastněte se Českých akademických her
Pod záštitou Ministerstva školství a Českého olympijského výboru se bude v červnu 2008 konat již sedmý ročník Českých akademických her. Tento rok je v termínu 14. – 20. června pořádá Vysoké učení technické v Brně ve spolupráci s MZLU a VFU Brno. Soutěžit se bude ve 32 disciplínách, což je dosud nejvyšší počet sportovních odvětví v historii her. Přibyly totiž nové atraktivní sporty jako […]
číst vícePOROVNÁNÍ OBORŮ: Etnologie
Etnologie zní českým uším atraktivně, téměř dobrodružně. V České republice je také možné ji studovat jen na dvou místech. Co můžete očekávat od studia? Běhání po pralese a sledování domorodců? Nebo návštěvy na českých folklorních událostech? Následující přehled vám pomůže se zorientovat. Pozn. Článek byl aktualizován dne 12. 11. 2009 (-bel-)
číst víceZačaly zápisy do pomaturitních jazykových kurzů
Víte už teď, že po maturitě nechcete na vysokou školu? Nebo jste se nestihli dostatečně připravit na přijímačky a neradi byste ztratili cenný rok? Řešením může být pomaturitní jazykový kurz na jeden školní rok, do kterého se můžete zapsat už dnes. Kurzy mají většinou podobu dopolední intenzivní výuky (asi 20 hodin týdně) v menších skupinkách. Po absolvování kurzu […]
číst víceErasmus – o důvod víc, proč jít na vysokou školu
Všichni o něm mluví. Je čím dál tím populárnější, dokonce se o něm točí i filmy, patří k životu moderního studenta. Každý by si ho měl prý alespoň jednou během studia vyzkoušet. Zprostředkovává zážitky na celý život, přináší neocenitelné zkušenosti a to vše je placeno z cizí kapsy. Co si vlastně představit pod tímto projektem a jak si k němu usnadnit cestu?
číst víceVŠ, nebo VOŠ? Jaký je v tom vůbec rozdíl?
Milí maturanti, do dvou měsíců byste měli mít jasno ve vyplněných přihláškách. Při prohledávání vhodných oborů jste možná začali váhat mezi vysokou (VŠ) a vyšší odbornou školou (VOŠ). Nabízíme vám přehled výhod a nevýhod studia na těchto dvou institucích. (Pozn.: Článek byl 16. 1. 2014 aktualizován. (lč))
číst více