Téma: studium v zahraničí
Joint degrees: dva diplomy jednou ranou
Zatímco ve Spojených státech jsou studijní programy typu joint degrees nebo double (či multiple) degrees již celkem běžné, na evropských školách se teprve začínají prosazovat. V rámci vybraných oborů už je nabízí také několik českých univerzit a vysokých škol. Pozn. Článek byl 8. 8. 2016 aktualizován (kav).
číst víceFulbrightova komise zve na semináře o studiu v USA
Fulbrightova komise pořádá další řadu přednášek na téma studia v USA. Zájemci o tuto zajímavou přeshraniční zkušenost se tak mohou dozvědět podrobné informace například o přijímacích zkouškách, typech stipendií, podání přihlášky a mnoho dalšího. Přesný program seminářů je následující: 10. září 2015 Americké přijímací zkoušky a jak na ně Na tomto semináři se dozvíte, jak vypadají americké přijímací zkoušky […]
číst víceCestování je droga, říká prezident české sítě Erasmus klubů
Ročně vycestují v rámci Erasmu tisíce evropských studentů do zahraničí. Kdo zajišťuje bezproblémový chod tohoto programu? Dobrovolnická organizace Erasmus Student Network. Stanislav Staněk se stal prezidentem české odnože a svou roli si užívá. Považuje to za jedno z nejlepších rozhodnutí ve svém životě.
číst víceStop Slovákům! Hlásala fiktivní kampaň
Silné vášně vyvolala internetová stránka StopSlovakum.cz. Webová prezentace vyzývala k omezení počtu slovenských studentů na brněnských univerzitách. Některá slovenská média dokonce mylně informovala o tom, že v Brně vznikla nevraživá kampaň českých vysokoškoláků proti Slovákům studujícím v Brně. Jak se nakonec ukázalo, jednalo se pouze o školní cvičení. „Jsme iniciativa brněnských studentů, jejímž cílem je omezit enormní příliv slovenských studentů […]
číst víceMentalita Australanů je úplně jiná, říká Pavel Leitgeb po studiu u protinožců
Obchodní zástupce Pavel Leitgeb (36) si splnil sen. Nechal práce a odjel do Austrálie studovat angličtinu. Původně půlroční pobyt se protáhl na téměř dva roky.
číst víceOndřej Kania: Za rok jsem sehnal 6 milionů korun
V sedmnácti letech odjel studovat do Spojených států. Sám si zařídil stipendium na soukromé střední škole. Své zkušenosti po návratu zúročil a vrhnul se do podnikání. Za pouhý rok sehnala jeho agentura stipendia za šest milionů korun.
číst vícePřehled nadací, které poskytují zahraniční stipendia
Málokterá rodina si může dovolit financovat studia svých ratolestí na prestižní zahraniční univerzitě. Výjimečně nadaní studenti mají šanci získat stipendium a hodit finanční starosti za hlavu. Na které nadace je možné se obrátit?
číst víceNetradiční formy práce v zahraničí: WWOOFing, workcamp
Chcete se podívat do zahraničí za minimální náklady? Toužíte po netradičním dobrodružství? Nebojíte se práce a rádi pomáháte? Jestli jste odpověděli pokaždé ano, je pro vás WWOOFing a workcamp jako stvořený.
číst víceJak se připravit na skype pohovor
Pracovní a studijní pohovory nemusí nutně probíhat tváří v tvář. Obzvlášť pokud si hledáte uplatnění v zahraničí. Mezi nejpopulárnější způsoby komunikace na dálku patří videochat přes Skype. Připravili jsme několik užitečných rad, jak při něm uspět.
číst víceStudovat v USA, pracovat v Japonsku? Pro Ivanu Plecháčovou žádný problém
Studentka architektury ČVUT Ivana Plecháčová vycestovala za studiem do Spojených států už na střední škole, roční pobyt si zopakovala též na vysoké. Rovnou z USA se přesunula do Japonska za prací. Jak sama říká: „Především je potřeba mít cíl a vizi.“
číst více