Téma:all
Maturita – stres, strach, nejistota?
Většina z nás, kteří navštěvujeme posledním rokem střední školu, stojí před důležitou zkouškou svého života. Pro mnoho mladých lidí nastalo období, kdy se snaží do hlavy „nacpat“ všechno, co se během let ve školních lavicích naučili. Nachází se v době před maturitní zkouškou nebo jak se říká „zkouškou dospělosti“.
číst víceBrigády netradičně
Přinášíme vám pár tipů a návodů, kde všude se dají přes léto vydělat peníze. Pro inspiraci předkládáme zkušenosti několika z vás. Jak sami uvidíte, cestičky k penězům a k novým zkušenostem, mohou být velice rozmanité…
číst víceChcete studovat v zahraničí?
To, že se investice do studia vrátí, je všeobecně známo. Kolikanásobně je zhodnotíte, však záleží jen na vás! K nejnovějším trendům v oblasti vysokého školství patří vyjet studovat za hranice, pokud možno západním směrem.
číst víceTriky a rady pro cestování
Jen málokdo cestuje proto, aby utratil hodně peněz, ale bohužel, stává se to. Mnohdy jenom kvůli tomu, že nevíme, jak a kde ušetřit. Internet je nekonečnou studnicí rad, tipů a triků pro cestování, a když člověk hledá, najde i rady k nezaplacení. Nejvíce se to projeví na ubytování a jízdném.
číst víceStudia v zahraničí
Otevřely se nám hranice EU a také vstup na evropské univerzity. Absolvovat alespoň část studia v zahraničí patří dnes k rozšířeným trendům ve vzdělávání. O výhodách s tím spojených se rozepisovat nebudu, ale poskytnu vám informace, které mohou při výběru destinace hrát důležitou roli.
číst víceSever proti Jihu
Co dosud bylo módou, stává se pomalu povinností: studium v zahraničí. Studovat na vysoké škole a nevyužít bohatou nabídku stipendií je téměř jako nestudovat. V průběhu zahraničních stáží mají studenti možnost srovnávat poměry na jejich domovské a hostovské univerzitě, specializovat se v oboru, nebo jen tak poznávat lidi a kulturu.
číst víceDoktorát a mateřství se nevylučují
Většina lidí nastupuje do doktorandského studijního programu ve věku, kdy jejich vrstevníci budují kariéru, zakládají rodinu, žijí již aktivním životem. Zvláště ženy se při rozhodování o své další akademické budoucnosti soustředí na volbu: rodina nebo studium. Pocit, že není možné obé skloubit tak, aby ani jedno nebylo odsunuto na „druhou kolej“, přetrvává. Jaké skutečně je být matkou-doktorandkou?
číst víceStudentská hnutí:
Hnutí Mladých zelených je v České republice poměrně nové, vzniklo na počátku roku 2001. Hned po svém založení se hnutí začlenilo do Evropské federace Mladých zelených, která sdružuje asi 40 různých skupin takřka ze všech evropských zemí.
číst víceKteré vysoké školy poskytují vzdělání handicapovaným studentům?
Možná jste si toho už všimli, někdy jdete po chodbě a proti vám ťuká bílou holí opatrně se pohybující chlapec, při vstupu do budovy podržíte dveře dívce na vozíku. V České republice žije podle odhadů Českého statistického úřadu přibližně 1300 zrakově postižených a 500 – 5000 sluchově postižených spoluobčanů. Na vysoké škole pro 30 000 studentů se podle propočtů tedy objeví 40–140 zrakově postižených a 16–160 sluchově postižených studentů
číst víceLetní školy jsou víc než jen biflování
Snad každý student toužebně očekává prázdninové volno. Každý ho tráví jinak, ale snad všichni se snaží prožít jej alespoň trochu smysluplně. Jednou ze zajímavých zkušeností může být i účast na letní škole. Ono tam totiž nejde jen o učení.
číst více