Téma:all

Stáže v Německu a USA

Další ze série tolik – snad – populárních článků o studiu či práci v zahraničí. Následující text vám napoví, jak a kde se zajímat o pracovní stáž v německém Spolkovém sněmu či studium na vysoké škole v USA.

číst více

Maturitní rok: Nezapomněli jste na něco?

Zpočátku to vypadalo, že na všechno bude dost času. Ještě o Vánocích jste si říkali, že se nad tím hned jak začne nový rok zamyslíte, abyste koncem ledna podali vzorově vyplněnou přihlášku na vysokou školu, která vás bude bavit a později i živit. Poslední únorový den se však dostavil nečekaně brzy – a koudel, jak se zdá, shořela. Co teď?

číst více

Hlásíte se na vysokou školu?

Podali jste si přihlášku na vysokou školu? Pak máte za sebou jeden z důležitých kroků. Přesto máme v hlavě spoustu dalších nezodpovězených otázek… Odpovědi na některé z nich najdete právě zde.

číst více

Známkování

Jedna velká jednička přes celé vysvědčení je od letošního roku pro prvňáčky minulostí. Vysokoškoláci si zase zvykají na hodnocení A až F a některé školy stále bojují o možnost hodnotit širším vyjádřením k výkonu žáka, nikoli pouze jedním slovem. Otázkou ale zůstává, jestli se vůbec známkovat má.

číst více

Harvard!

Konec února a tedy i uzávěrky pro letošní přihlášky na většinu vysokých škol v České republice se blíží. S vidinou lákavé budoucnosti v podobě bezstarostného vysokoškolského studia (ve skutečnosti je to sice trochu jinak, ale to teď není důležité) se většina maturantů stále častěji zaobírá pověstnou otázkou „Kam s ní?“ Co takhle se nechat inspirovat následujícími řád­ky.

číst více

Intimní zpověď zcela bezvýznamné, beznadějné a bezprizorní studentky

Už od základky mám se školou dobrou zkušenost. Nikdy jsem se nevzpírala autoritám, nekradla spolužákům svačiny a nekreslila na lavici sprosté obrázky. Ani s gymplem mé úspěchy neskončily. Nejen, že jsem nepohoršila a nechodila za školu, také jsem se poctivě učila. Cpala jsem si do hlavy vzorečky do fyziky, učila se systém ruduchů a parožnatek, obtiskovala si do paměti seznamy panovníků, data jejich úmrtí, narození, výročí, korunování, smrkání a zešílení. Abych to vše vychrlila na papír a pak odcházela s čistým svědomím, jedničkou ve studijním průkazu a krásně jasnou hlavou, ve které zbyla jen změť nepotřebných jmen a čísel. Do té doby, než jsem se seznámila s Tebou – s TAHÁKEM.

číst více

Jaké schopnosti a dovednosti chtějí zaměstnavatelé?

Hledáte místo? Zajímá vás, co od svých zaměstnanců jejich nadřízení a zaměstnavatelé požadují? Které firmy nejvíce berou absolventy? Jaké profese požadují zaměstnavatelé za perspektivní?

číst více

První ročník – krátká euforie a tvrdý boj o přežití

Obecně se má za to, že tradiční české univerzity (Karlova, Masarykova, ČVUT) poskytují kvalitní vzdělání prověřené staletími a doložené řádkou titulů před jmény akademických pracovníků ve vedoucích funkcích. Pravdou je, že při nástupu do zaměstnání titul z „Karlovky“ něco znamená, ale stále více platí, že v konečné fázi půjde nejen o znalosti, ale také o zájem o vystudovaný obor, neboli touhu se dále vzdělávat a leccos tomu obětovat. Bohužel v mamutích výrobnách mozků dostává právě motivace ke studiu asi nejvíc na frak.

číst více

Už jste to slyšeli? Studovat ve Skotsku se vyplatí!

Země rozsáhlých vřesovišť, mnoha jezer a působivých horských scenérií nabízí možnost, o které ještě mnoho českých studentů neví.

číst více

17. listopad

Den studentů, den, kdy proběhla Sametová revoluce. Letos, k patnáctému výročí tohoto data, připravili studenti pražských vysokých škol vzpomínkový průvod, který má podle nich připomenout události roku 1989 a zároveň upozornit na současnou společenskou situaci.

číst více