Přijímací zkoušky
Který (obor) je pro mě ten pravý?
Jak poznám, že právě tento mi přinese to, co od něj očekávám? Mám dát na radu rodičů, nebo se rozhodovat podle vlastní touhy? Naslouchat rozumu, nebo hlasu srdce? Přinese mi toto spojení štěstí? Má to budoucnost? Mám do toho jít, nebo raději vyčkávat? Najít pro sebe ideální obor skutečně nemusí být lehké… Pozn. Článek byl 6. 11. 2011 aktualizován (kav).
číst vícePrůvodce maturitním rokem
Poslední rok na střední škole může znamenat rostoucí ponorkovou nemoc, stres a starosti, ale i neopakovatelné zážitky, na které bývalí spolužáci vzpomínají na setkáváních po letech. Na co se tedy ve zkratce připravit?
číst víceNa VŠCHT pokračuje přijímací řízení
Vysoká škola chemicko-technologická v Praze nadále přijímá uchazeče do všech svých studijních oborů. Přihlášky lze podávat do 31. srpna 2009. Uchazeči neskládají písemné zkoušky. Hlavním kritériem k přijetí je ukončené střední nebo střední odborné vzdělání, pořadí studentů se určuje na základě průměrného prospěchu z chemie a matematiky za 1. – 3. ročník a první pololetí 4. ročníku střední školy. Pokud v některém z těchto […]
číst víceModelové otázky při pohovoru
Přípravu na pohovor není dobré podceňovat. Podívejte se s námi na vzorové otázky, které můžete, nejen od zaměstnavatele, dostat. Pozn. Článek byl 16. 5. 2013 aktualizován. (kav)
číst víceKROK PO KRŮČKU: S čím a v čem na přijímací zkoušky
Zatímco mnozí v těchto dnech vyrážejí do ulic či do přírody užívat si příjemného počasí, pro letošní maturanty a ty, kdo se hlásí na nějakou vyšší či vysokou školu, tento čas zas tak idylický není. VysokéŠkoly.cz se jim proto snaží jejich útrapy co nejvíc ulehčit. Dnes si přečtěte, na co byste neměli a na co naopak určitě měli zapomenout, až půjdete k přijímacím zkouškám.
číst více„Nepřijat/a“
Tak a je to tady. Vložili jste všechny své síly do příprav na přijímací zkoušky, v hlavě už jste osnovali, jak strávíte další léta báječného studentského života, těšili jste se na nové přátele… a pak vám přišlo strohé „nepřijat/a“. Následující článek vám ovšem potvrdí, že to ještě není žádná tragedie – možností, co dál, je stále dost.
Pozn. Článek byl 6. 6. 2011 aktualizován. (kav)
číst víceÚstní pohovor: jazykové obory
Druhé kolo přijímacích zkoušek na většinu oborů, na kterých se vyučuje nějaký světový jazyk, znamená ústní pohovor v jazyce, který chcete studovat. Jak se na ústní zkoušku připravit a co na ní očekávat?
číst víceÚstní pohovor: co s sebou
Přijímací zkoušky jsou pro maturanta druhou, i když co do rozsahu o něco menší, zkouškou dospělosti. Většina oborů vypisuje pouze písemné zkoušky. Není divu – tam, kde se počet zájemců zapisuje v čtyřmístných číslech, by se ústní pohovory dělaly jen velmi těžko. Pozn. Článek byl 10. 5. 2012 aktualizován (kav).
číst víceSpeciál – Pohovor u přijímaček VI.
V našem speciálu Pohovor u přijímaček jsme vás během několika posledních týdnů provedli přípravou na ústní kolo přijímacího řízení. Tímto bychom vám chtěli popřát hodně zdaru a na závěr ještě připojujeme stručné shrnutí toho, co jste si z našeho seriálu měli odnést. První dojem – tvoří se během několika prvních vteřin; pozitivně ho ovlivníte třeba úsměvem (článek III) Řeč těla – […]
číst víceSPECIÁL – Pohovor u přijímaček V.
Určité nervozitě se během pohovorů neubrání nikdo z nás. Na závěr našeho speciálu se podělíme o pár triků, jak se trémy zbavit.
číst více