Přijímací zkoušky
Zapsat si předmět na Harvardu či Stanfordu? Zdarma a z domova
Kurzy na prestižních světových univerzitách už nemusejí být jenom nedosažitelným snem. Díky projektům jako Coursera či edX můžete studovat cokoliv, co vás zajímá, zdarma a odkudkoliv.
číst víceByly vypsány nové termíny pro přípravné kurzy SOKRATES!
Těm, kdo uvažovali o přípravném kurzu na vysokou školu, ale nestihli se přihlásit včas, se naskýtá druhá šance. Institut SOKRATES vypsal nové termíny vybraných intenzivních přípravných kurzů, které začínají ještě v březnu 2013. Otevírány jsou v Brně a Ostravě. Nové termíny se týkají jak komplexních, tak speciálních kurzů. Do některých kurzů je navíc možné se stále ještě přihlásit […]
číst víceJděte na NSZ již v únoru, budete znát výsledek ještě před podáním přihlášek
Až do 24. 1. je možné se hlásit na poslední termín Národních srovnávacích zkoušek, z něhož budou známy výsledky ještě před uzávěrkou podávání přihlášek na vysoké školy. Váháte-li, na které obory jste schopni se dostat a zda je potřeba dávat si „záchranné“ přihlášky na školy s nenáročnými přijímacími zkouškami, můžete využít možnosti jít k Národním srovnávacím zkouškám od společnosti […]
číst víceJak vybrat ten správný obor pro mě? Radí lektor přípravných kurzů Martin Víta
Jak si vybrat obor, který dostuduji a který mě bude bavit? A na které škole? Co když jsou přijímačky příliš těžké? A když se nemohu rozhodnout, jsou řešením dvě souběžná studia či přestup na jinou školu? Na tyto a jiné otázky odpovídá lektor přípravných kurzů OSP Martin Víta. (Pozn.: článek byl 11. 12. 2013 aktualizován (lč))
číst víceSpeciál O OBORECH: Ekochemie a chemie životního prostředí
Stále bující průmyslová výroba, jejíž cílem je učinit náš život co možná nejpohodlnějším, ale i další činnosti člověka s sebou nesou riziko poškozeného životní prostředí. I proto roste význam oborů, které se specializují na jeho kontrolu a ochranu. Jedním z nich je také ekochemie.
číst víceJak si vybrat přípravný kurz na vysokou
Na podzim mnozí zasedají naposledy do školních lavic na střední škole. Čeká je téměř roční příprava na maturitu a také na přijímací zkoušky na vysokou. Někdo volí přípravu individuální, jiní dávají přednost přípravným kurzům. Ale podle čeho vybírat?
číst víceDo Brna míří tisíce studentů
Již o tomto víkendu, 5. a 6. května, se v Brně a Bratislavě uskuteční Testy studijních předpokladů. Ty rozhodnou o osudu tisíců lidí, kteří by chtěli studovat na některé z fakult Masarykovy univerzity. Pro letošní maturanty, na které v tomto týdnu čekaly písemné zkoušky státní části maturity, je to další překážka na cestě za vysokoškolským studiem. Test studijních předpokladů by měl prověřit […]
číst víceJak se připravit na přijímačky? Radí lektor přípravných kurzů
Přijímací zkoušky jsou v mnoha ohledech důležitější než maturita, protože na jejich výsledku záleží dost možná celé vaše další životní směřování. Jak se na ně co nejlépe připravit? Nechte si poradit od Martina Víty, dlouholetého lektora kurzů OSP a TSP. Pozn. Článek byl 12. 3. 2013 aktualizován (kav).
číst víceJak zvýšit šance na přijetí
Podle Národního ústavu odborného vzdělávání si dnes většina českých středoškoláků podává přihlášku na vysokou školu. Zájemců je hodně, ale jen někteří jsou vyvolení. Přečtěte si několik rad, jak jít štěstí naproti. Pozn. Článek byl 12. 3. 2013 aktualizován (kav).
číst víceO studiu vinařství s mistrem světa v řezu vinné révy
„Než jsem začal studovat vinařství, myslel jsem si, že už mu trochu rozumím. Ale když jsem na školu nastoupil, zjistil jsem, že neumím skoro nic,“ říká možná trochu skromně student vinařství Stanislav Škrobák. Co všechno ale může klukovi pocházejícímu z vinařské rodiny, a navíc letošnímu mistrovi světa v řezu vinné révy identicky zaměřené studium vlastně ještě dát? I na to jsme se zeptali v následujícím rozhovoru.
číst více